Новий алгоритм зі 100-відсотковою точністю передбачає психічний розлад

1 вересня 2015 | Автор: Арсен

Новий алгоритм зі 100-відсотковою точністю передбачає психічний розладПередбачити розвиток психозу у людини деколи не вдається навіть після проведення психіатричної експертизи. Тепер цей недолік сучасної медицини вже в минулому. Нова комп’ютерна програма здатна передбачати психічні розлади, аналізуючи структуру мови.

Були проведені комп’ютерні тестування структури мовлення 34 молодих людей. В ході дослідження відстежувалася семантична когерентність – передача змісту від одного речення до іншого. Мовні тести проводилися щоквартально протягом 2,5 років.

Комп’ютерна програма зі стовідсотковою точністю визначила психоз у п’ятьох людей, які дійсно пережили психічний зрив. При цьому програма не підтвердила психоз у інших двадцяти дев’яти учасників експерименту, які насправді не мали жодних проблем. На відміну від комп’ютера, використовуваного в експерименті, ґрунтуючись на відстеженні структури мови в бесіді лікарі можуть тільки на 79 відсотків вірно передбачити у людини психоз. Це підтверджується програмою автоматизованого аналізу мови, яка зуміла правильно визначити схильних до розвитку психозу молодих людей.

Основною особливістю мови схильних в майбутньому до психічного розладу людей є порушення передачі сенсу від одного речення до іншого, а сама їх мова складається з коротких фраз з меншими уточненнями.

«У розмові люди можуть висловлюватися короткими, простими реченнями. Або вони можуть використовувати довгі, більш складні речення, що складаються з різних доповнень, які доповнюють основний зміст», — сказав один з учасників цього дослідження Гільєрмо Сеччі.

Протягом 45 хвилин співбесіди у схильних до розвитку психозу учасників дослідження був, принаймні, один випадок порушення передачі сенсу від одного речення до іншого.

«Як інтерв’юер я міг би пропустити це, але комп’ютер обов’язково зафіксував би», — сказав Сеччі.

Комп’ютерна програма в змозі ідентифікувати порушення мислення на ранній стадії за кілька років до настання психічного розладу. Порушення мислення є основною складовою шизофренії – одного з видів психозу.

«Якщо аналіз мови здатний виявляти найбільш схильних до розвитку шизофренії людей, то це дає нам можливість починати цілеспрямоване профілактичне лікування задовго до настання психозу, потенційно затримуючи або зменшуючи вираженість симптомів», — сказав асистент професора клінічної психології в Колумбійському університеті Жиллиндер Беді.

Близько одного відсотка населення у віці від 14 до 27 років перебувають у групі ризику розвитку психозу. У них спостерігаються такі симптоми, як незвичайне або поверхневе мислення і недовірливість. Приблизно 20 відсотків з них піддаються повноцінному нервовому зриву.

Додати коментар: