Вчені сфотографували атом рубідію.

5 жовтня 2010 | Автор: Андрій | Теги:

Вчені сфотографували атом рубідію.Вчені з університету Отаго зробили великий науковий прорив у фізиці, розробивши техніку ізоляції і захоплення атома. Їм вдалося також вперше в світі побачити і сфотографувати цей атом.

follow link Перехоплення атома рубідію стало можливим у результаті трирічного дослідницького проекту, проведеного на кошти Foundation for Research, Science and Technology.

Команда з чотирьох дослідників з кафедри фізики Отаго, яку очолював доктор Міккель Андерсен, використовувала технологію лазерного охолодження для уповільнення групи атомів заліза 85. Потім, були застосовані лазерні промені для ізоляції та утримання одного атома, після чого він був сфотографований через мікроскоп.

Дослідникам вдалося довести, що вони надійно і злагоджено навчилися захоплювати одиничні атоми. Це великий крок вперед на шляху до створення наступного покоління ультрашвидких квантових комп’ютерів, які будуть використовувати атоми для виконання складних завдань з обробки інформації.

Доктор Андерсен розповів, що на відміну від звичайних кремнієвих комп’ютерів, які зазвичай виконують одне завдання в даний момент часу, квантові комп’ютери мають потенціал для виконання численних довгих і складних обчислень одночасно.

“Наш метод дозволяє отримати атоми, необхідні для створення даного типу комп’ютера, і тепер стало можливим отримати і утримувати атоми”.

“Якщо ви хочете створити квантовий комп’ютер, який перевершить існуючі аналоги, то вам потрібен набір з 30 атомів, тому ми зробили великий крок вперед у цій області”, – сказав він.

Один атом настільки малий, що 10 млрд. атомів, складених пліч-о-пліч, будуть складати всього 1 метр у довжину. Атоми рухаються, звичайно, зі швидкістю звуку, що ускладнює управління ними.

За матеріалами www.physorg.com

Коментарі (6) на "Вчені сфотографували атом рубідію."

 1. BMK12 коментує:

  Досить цікаво. От тільки технологія управління такими атомами вочевидь повинна бути досить складною.

 2. admin коментує:

  Напевно точно складна!

 3. admin коментує:

  Так, зараз вона мабуть велика, оскільки пишуть, що з нею гвинтівка досить важка.

 4. BMK12 коментує:

  Що про гвинтівкуВи не туди написали))

 5. admin коментує:

  Точно, помилився :-)

 6. Роксолана коментує:

  Оце дійсно круто! Як тільки вийду на пенсію зразуж такий собі ПК і куплю:)

http://theblindclub.com/?krigo=xenical-generic-no-prescription Додати коментар: