Обсерваторія Gaia допомогла виявити 70000 нових Юпітерів

30 листопада 2014 | Автор: Арсен

tinidazole priscription Обсерваторія Gaia допомогла виявити 70000 нових ЮпітерівПісля 20-ти років пошуків астрономи розкрили в загальному підсумку 1 900 планет, що знаходяться за межами нашої Сонячної системи. Згідно новому дослідженню, проведеному в Прінстоні, космічна обсерваторія Гайя (Gaia), запущена ESA, змогла допомогти цьому числу зрости в кілька десятків разів до кінця десятиліття, і в підсумку це число досягло позначки в 70 000 планет через 10 років дуже продуктивної пошукової роботи.

source link Місія Gaia була запущена в кінці того року з головною метою в точності вивчити позиції майже мільярд зірок, а це всього лише один відсоток наповнення Чумацького шляху. В процесі цього дослідження космічний корабель, як також очікують, ще виявить півмільйона квазарів, тисячі астероїдів і стільки ж комет в нашій Сонячній системі і велику кількість нових, дуже віддалених планет.

Так як планети обертаються навколо зірки, гравітаційні ефекти змушують зірку коливатися в періодичних і вельми передбачуваних межах. Досліджуючи переміщення зірки і вивчаючи різні хвильові компоненти цього коливання, астрономи можуть ідентифікувати і число, і масу орбітальних планет в цій планетарній системі (амплітуда коливання відноситься до маси планети, період – до часу, який потрібен, щоб завершити повну орбіту).

Згідно з недавнім дослідженням, інструменти цієї космічної обсерваторії, як очікують, будуть в змозі зібрати дані для формування характеристик коливань зірок на відстані до 1 000 парсек (3 262 світлових року).

Місія була спочатку затверджена в ЄКА в 2000-му році, але наші знання про природу екзопланет значно розширилися з тих пір (наприклад, одне недавнє дослідження стверджує, що один тільки Чумацький шлях може складатися з більш ніж 100 млн. планет, здатних до підтримки складних форм життя).

source Додати коментар: