Наша галактика – не найсприятливіше місце для проживання

10 вересня 2015 | Автор: Арсен

http://torontomarathon.com/charities.html Наша галактика – не найсприятливіше місце для проживанняПошук позаземного життя, безумовно, є однією з найважливіших задач, яку ми, люди, намагаємося вирішити. Але космос величезний, і ми поняття не маємо, яка його частина насправді потенційно населена. Що, якщо б ми могли звузити діапазон пошуку? Ми побудували першу «космобіологічну модель», на карту якої занесли галактики нашої місцевої групи, і спробували зрозуміти, які їх частини можуть бути заселені. Виявилося, що наша власна галактика Чумацький шлях може бути не найбільш сприятливим місцем для проживання.

Інгредієнти населеності

see Спираючись на наше розуміння житлових зон галактики, дослідники припустили, що загальна потенційна населеність будь-якої галактики залежить від трьох основних астрофізичних критеріїв.

Один з них — просто загальне число зірок, які мають планети під боком. Інший — загальна кількість будівельних блоків планет і життя — вуглецю, кисню та заліза — так звані астрофізичні «метали». Ще один критерій — негативний вплив вибухів наднових, чия потужна (і отруйна) радіація може потенційно знищити життя на планетах поблизу.

Результати най масштабнішого дослідження Sloan Digital Sky Survey

Що примітно, найбільше дослідження у своєму роді, Sloan Digital Sky Survey, показало, що понад 150 000 галактик поблизу відповідають цим трьом критеріям. Ці дані показують, що найбільші галактики володіють найбільшими обсягами металів. Просіваючи ці дані вчені також виявили, що гігантські еліптичні галактики, що володіють більш округленою формою, ніж наш Чумацький Шлях зі спіральними рукавами, можуть бути більш сприятливими для життя.

Результати, опубліковані в Astrophysical Journal Letters, також показують, що ці галактики мають відносно невисокий рівень вибухів наднових, що говорить про те, що більшість цих планет залишаються поза зоною впливу шкідливої радіації.

Це перші проведені розрахунки, які звертають увагу на життя в космологічних масштабах, а не в окремих галактиках начебто Чумацького Шляху. Таким чином, ця модель відкриває новий напрямок, розширюючи наше розуміння населеності навколо окремих зірок до істинного «космобіологічного» контексту, що дозволяє нам обговорювати заселеність цілого Всесвіту.

Погано те, що найближча еліптична галактика до Чумацькому Шляху, Maffei1, знаходиться так далеко, що будь-які радіосигнали, випущені від цього космічного сусіда, будуть йти до нас 9 мільйонів років. Експерименти SETI (Пошук позаземного інтелекту) невпинно сканують небеса в пошуку аномальних сигналів, і якщо ми виявимо такий сигнал в далекому майбутньому, він цілком може бути сигналом привітання від наших не таких вже й найближчих сусідів.

http://ciao-ciao.co.uk/tag/magazine/ Додати коментар: