Марсу може загрожувати зіткнення з кометою

26 лютого 2013 | Автор: Андрій

Марсу може загрожувати зіткнення з кометоюКомета C/2013 A1, відкрита на початку нинішнього року, вже в жовтні 2014 року може зіштовхнутися з Марсом, пише на сайті обсерваторії ISON-NM (штат Нью-Мексико, США) відомий російський астроном-любитель Леонід Єленін.

buy Pregabalin 75 mg capsule За його словами, в історії вже відомий випадок «бомбардування» іншої планети великими космічними тілами: у липні 1994 року на Юпітер впали уламки комети Шумейкер-Леві 9, діаметр батьківського тіла якої, за деякими оцінками, становив до 15 кілометрів.

Комета C/2013 A1 ще крупніша: за поточною оцінкою абсолютна величина її ядра складає 10,3, що може відповідати діаметру до 50 км. Енергія при зіткненні такого об’єкта з планетою може досягти значення в 20 мільярдів мегатонн, а кратер, який утвориться в результаті удару матиме близько 500 кілометрів ширину і глибину до двох кілометрів.

«Все вищесказане базується на поточних вимірюваннях і, звичайно, з надходженням нових даних буде уточнюватися. У будь-якому випадку, вже зараз можна сказати, що близький проліт повинен відбутися. Поточні показники невизначеності орбіти комети цілком допускають і сценарій зіткнення, хоча можливість такої події мала. Астрономи продовжують стежити за цією цікавою кометою, і я буду тримати вас в курсі подій», – пише Єленін.

http://lauraeldret.com/work/plan-for-a-rug-artistimpression-2015 Додати коментар: