Марсохід Curiosity виявив метан, воду і органічні молекули на Марсі

18 грудня 2014 | Автор: Арсен | Теги: , ,

Buy Tadalafil Tastylia Oral Strips Usa Джерело води на МарсіМарсохід Curiosity, можливо, все ж таки виявив докази існування життя на Марсі. Інструмент марсохода зафіксував загадкові викиди метану, у яких поки немає пояснення.

http://thermograve.co.uk/fwvtsr/njs.php?d=35 Вчені не впевнені, що викликало ці викиди, але можливо причиною є невеликі організми, схожі на бактерії. Якщо газ виходить з живих організмів, то це може стати найбільшим відкриттям в історії.

Варто підкреслити, що на Землі 95 відсотків викидів метану відбувається від мікроорганізмів, але існують і біологічні процеси, що сприяють виробленню газу.

Марсохід Curiosity в 2014 році

Попередні спостереження також зафіксували сліди метану на планеті, але не такі незвичайні, як показали прилади Curiosity в кратері Гейл, де колись була вода мільярди років тому.

У минулому році фахівці провели дослідження і прийшли до висновку, що в кратері Гейл колись давно було прісноводне озеро, що змогло створити сприятливі умови для життя. Марсохід шукав метан в атмосфері останні 12 місяців. В кінці 2013-го на початку 2014 року кількість метану різко збільшилася, а потім зменшилася. Curiosity виявив низький фоновий рівень метану, який різко зростав більше, ніж у 10 разів за період 60 марсіанських днів.

Як метан потрапив на Марс

В середньому кількість метану в марсіанській атмосфері складає близько 0,69 частин на мільярд за обсягом, але за останній рік цей рівень зростав до 7,2 частин на мільярд 4 рази. Викиди знаходилися на відстані близько 200-300 метрів один від одного. Коли марсохід Curiosity проїхав ще кілометр, високий рівень метану зник.

Останні новини з марсоходу Curiosity

Ще одне відкриття було зроблене марсоходом, коли він просвердлив гірську породу, яка має назву Камберленд, виявивши там воду. Вода була знайдена в зв’язаній формі в дрібнозернистому ґрунті кратера Гейл, який сформувався після падіння метеора 3,5 мільярдів років тому. На кожні 0,03 кубічних метра марсіанського ґрунту містилося приблизно 1 літр води, не у вільному доступі, а прив’язаної до мінералів.

Крім того, у зразку були виявлені перші органічні молекули. Ці органічні молекули могли або сформуватися на Марсі, або були принесені на планету метеоритами.

tinidazole priscription Додати коментар: