Астрономи прогнозують «астероїдне затемнення»

10 грудня 2012 | Автор: Андрій | Теги: , ,

go to site Фахівці НАСА повідомили, що 11 грудня 2012-го року, у вівторок, по сусідству із нашою планетою пролетить астероїд, приблизний розмір якого становить 40 метрів.

http://enuan.com/author/admin/ Астероїд під назвою «2012 XE54», який дослідникам вдалося відкрити в рамках американського проекту «Каталіна», пролетить від Землі на відстані приблизно 224,9 тисячі кілометрів. Варто підкреслити, що це в два рази менше від дистанції, що розділяє нас з таким небесним тілом як Місяць.

За повідомленнями американської преси, астероїд вдалося виявити у неділю 9 грудня 2012-го року. Згодом відкриття підтвердила обсерваторія Моріяма в Японії і обсерваторія університету Сегеда в Угорщині.

Виявлений об’єкт дослідники віднесли до класу «аполонівських астероїдів». Нагадаємо, це тип малих планет, орбіта яких, як правило, розташована «зовні» від орбіти нашої планети, а також перетинає її у найбільш віддаленій точці від Сонця.

Згідно оцінок дослідників, розмір астероїда складає 15-50 метрів.

11 грудня нинішнього року о 16.53 за Гринвічем (за київським часом – 18.53) астероїд «2012 XE54» пролетить біля Землі на відстані приблизно 225 тисяч кілометрів. Незадовго до цього, як повідомив астроном на ім’я Паскуале Трікаріко з американського Інституту планетології, буде мати місце рідкісне явище – так зване «астероїдне затемнення», – проходження астероїда крізь тінь нашої Землі.

follow Додати коментар: