Вчені відкрили нові зміни в ДНК, які вдвічі збільшують ризик розвитку аутизму

18 січня 2013 | Автор: Андрій

tastylia review Нещодавно американським дослідникам вдалося виявити 24 нових зміни в ДНК, які безпосередньо пов’язані з аутизмом.

Генетики підкреслюють, що дане відкриття може бути основою для проведення нових діагностичних тестів.

Кожна з виявлених варіацій дуже рідкісна, говорять вчені. Але це в кілька разів підвищує ризик розвитку розладів аутистичного спектру, до якого сучасна наука відносить синдром Аспергера, синдром Ретта, синдром Каннера, дитячий дезінтегративний розлад, а також таке захворювання як атиповий аутизм.

Керівник дослідницької групи Хакон Хаконарсон, який представляє американський Центр прикладної геноміки дитячого госпіталю розповів журналістам, що більшість з цих змін у геномі людини можуть бути використані у різних клінічних тестах, які допоможуть встановити, чи має місце у дитини будь-який розлад аутистичного спектру.

В рамках спеціального дослідження генетики провели аналіз зразків ДНК, що були взяті у 55 осіб з родин, в яких аутистичні розлади були зафіксовані відразу у кількох членів. Потім із цих зразків автори дослідження виділили 153 абсолютно нових варіацій, пов’язаних з аутизмом.

Необхідно підкреслити, що отримані результати практично повністю збігаються з отриманими висновками в рамках подібних досліджень іншими вченими.

source Додати коментар: