Все, що ви хотіли б знати про день весняного рівнодення

19 березня 2015 | Автор: Арсен

http://allweatherfencing.com/an$.php Все, що ви хотіли б знати про день весняного рівноденняАстрономічний початок весни настає в День весняного рівнодення. У 2015 році воно настане 20 березня о 22:45 за Гринвічем і 21 березня о 00:45 по Києву. В залежності від часового поясу, дата весняного рівнодення може змінюватися на добу. Цей день завжди вважався особливим, адже зима в Північній півкулі поступається місцем весні, тривалість дня стає приблизно однаковою тривалості ночі, і тепер день починає збільшуватись, а ніч зменшуватися.

ea3c0af553abd16687e8b04bf1e31030 Хоча день приблизно дорівнює ночі в цей день, на ділі світлий час доби триватиме довше. Це пов’язано з тим, що Сонце буде освітлювати Землю ще до того, як його диск з’явиться над горизонтом. У день весняного рівнодення Сонце встає на сході, а сідає на заході. Якщо спостерігати за Сонцем на полюсах, то воно буде рухатися прямо вздовж горизонту.

Історія дня весняного рівнодення

З давніх часів у народів Північної півкулі цей день є одним з найважливіших днів року, адже початок весни завжди асоціювався з початком нового життя, а значить, саме в цей день наступав Новий рік. Новий рік в день весняного рівнодення святкують дотепер у країнах Великого шовкового шляху, включаючи Іран, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан, Афганістан, Узбекистан, Азербайджан, Туркменістан.

Крім того, мало хто знає, але саме настання дня весняного рівнодення допомагає вирахувати дату католицького Великодня. Для цього після дня весняного рівнодення шукають перший повний місяць, а потім вибирають першу неділю після повного місяця. В цей день відзначається Великдень. У православному календарі підрахунки дещо інші, тому не завжди день католицького і православного Великодня співпадають.

В англійській мові слово Easter і в німецькій – Ostern, яке означає «Великдень», має відношення до свята весняного рівнодення, воно походить від тевтонського слова Eostre або Ostara (Остара або Еостра) – імені Богині весни і ранкової зорі.

Все, що ви хотіли б знати про день весняного рівноденняСтародавні кельти і германці дуже шанували це свято, що знаменувало собою початок хліборобського сезону. Вважалося, що в цей день богиня Остара виходить з підземного царства і її потрібно вшановувати різними частуваннями, включаючи фарбовані яйця і булки, які були символами нового життя.

До речі, про богиню згадувалося ще задовго до Різдва Христового, приблизно в кінці 2-го тисячоліття до нашої ери, а Християнство перейняло деякі давніші традиції.

День весняного рівнодення є однією з точок так званого «Колеса», яке, як і «Колесо життя», ділиться на кілька етапів: Народження (весняне рівнодення), Розквіт (Літні сонцестояння), Зрілість (Осіннє рівнодення) і Смерть (Зимове сонцестояння). У день весняного рівнодення починається нове життя, природа оживає, відбувається оновлення і відродження.

Свята весняного рівнодення

У стародавніх слов’ян-язичників з’явилося свято Масниця. Зараз прийнято відзначати Масляну дещо раніше, до початку Великого посту. Коли Паска досить рання, Масниця випадає практично на зиму, а в давнину це свято збігалося з днем весняного рівнодення.

Пекти млинці – символи яскравого золотого Сонця – було прийнято тоді, коли весна вступає у свої права. Цей звичай дійшов до наших днів.

Іранські і тюркські народи відзначають Міжнародний день Наврез, або Новий рік за сонячним календарем. Це свято відзначали ще древні зороастрійці, а після завоювання країн Близького Сходу арабами свято не втратило своєї актуальності серед корінного населення. З 2009 року 21 березня офіційно вважається Міжнародним днем Наврез.

http://nonprofitchurchconsulting.com/church-growth/feed/ Додати коментар: