Побито рекорд найнижчої температури на Землі

11 грудня 2013 | Автор: Арсен | Теги: , ,

orlistat online Побито рекорд найнижчої температури на ЗемліВчені відкрили найхолодніше місце на Землі – в Антарктиді, де температура падає нижче 91 градуса за Цельсієм. Воно розташоване на антарктичному гірському хребті.

http://torontomarathon.com/wp-content/uploads/2010/12/final-instructions-2.pdf Відкриття було зроблено американськими дослідниками Національного центру даних по снігу і льоду за допомогою супутників та інших методів вимірювання температури в Антарктиді.

Місце, де температура досягає -91,2 градуса за Цельсієм, розташоване в області гори Купол Фудзі, висота якої сягає 3,7 км. При такій температурі очі, ніс і легені людини замерзають за лічені хвилини. Це тому, що температура на 13 градусів нижча точки (-78,5 градуса за Цельсієм), при якій вуглекислий газ перетворюється з газу в сухий лід.

Нагадаємо, до цього часу рекорд найнижчої температури повітря на Землі -89,2 градуса за Цельсієм був зафіксований взимку 1983 на дослідницькій станції Схід, теж в Антарктиді.

Однак дослідники стверджують, що є, ймовірно, ще більш холодні місця, так як супутники виводять середню температуру на квадратний кілометр. Вони також підкреслили, що найнижчі температури були зафіксовані під час ясних сухих періодів.

Купол Фудзі або Купол Валькірія в Антарктиді – це друга найвища вершина і одне з найхолодніших місць на Землі в середньому. Температура тут практично ніколи не піднімається вище -30 градусів за Цельсієм навіть влітку.

robaxin 500 Додати коментар: