Незабаром кожен зможе придбати собі мантію Гаррі Поттера

27 травня 2013 | Автор: Тетяна | Теги: ,

follow url Незабаром кожен зможе придбати собі мантію Гаррі Поттера
Нарешті кожен, хто змалечку мріяв про мантію-невидимку, як у хлопчика-чарівника Гаррі Поттера, зможе потішити себе надіями на втілення своєї мрії. І справа тут аж ніяк не в магії, лише наука та кмітливість винахідників з Дюкського університету: вчені розробили просту і зручну технологію, за допомогою якої згодом можна буде помістити себе у пластикову оболонку і залишитися непоміченим. Одну з версій такої мантії уже надрукували на 3D-принтері; тенденція показує, що такі пристрої згодом стануть невід’ємним предметом побуту кожної людини, найважливішим джерелом отримання харчів та одягу.

provigil to buy online За словами професора в сфері електротехніки та обчислювальної техніки Ярослава Уржумова, виготовлення плаща-невидимки стане для суспільства справою досить простою і примітивною. Основною умовою буде придбати принтер, що здатний «друкувати» тривимірні об’єкти (на купівлю такого «дива техніки» піде кілька тисяч доларів), а також розрахувати форму, розміри і місцеположення отворів, які будуть заломлювати і відхилювати мікрохвильові промені. Необхідно це ось для чого: надрукована «мантія» у вигляді дірчатої літаючої тарілки буде спрямовувати їх таким чином, щоб предмет, розміщений у центрі диска цієї своєрідної літаючої тарілки, ставав невидимим. Щоправда, зараз це можливо тільки у межах мікрохвильового діапазону, але науковці запевняють, що зможуть розширити ці границі до інфрачервоного, видимого та ультрафіолетового світла. Щоб полегшити людям роботу, усі конфігурації та інші параметри отворів визначатиме спеціальна програма, за декілька годин після завершення розрахунків якої з’являється вже готовий плащ.

Однак не все так просто, як здавалося б. Ярославу Уржумову та його команді зі школи Pratt School of Engineering довелося пройти тернистий шлях, перш ніж дійти до такої ідеї виготовлення плащів-невидимок. Ще у 2006 році вони продемонстрували надзвичайно складний пристрій із безліччю технологій, який мав використовувати метаматеріали, однак, як то кажуть, усе геніальне  – просто.

Коментарі (2) на "Незабаром кожен зможе придбати собі мантію Гаррі Поттера"

  1. Наталка коментує:

    Ммм, це щось новеньке – плащ невидимка, та й 3D принтер цікава річ. Гадаю такі принтери набудуть величезної популярності у майбутньому.

  2. Паша коментує:

    Ну нічого собі, хто б міг подумати мантія-невидимка, я скажу така річ в господарстві пригодилася би))). От тільки в продажу напревеликий розпач немає, ато де були би мої ноги хто його знає! Звісно дуже цікава річ !!!

http://eugeneistomin.com/bio-1925/ Додати коментар: