Міноборони США допоможе людині набути здібності Людини-павука

17 вересня 2015 | Автор: Арсен

go here Міноборони США допоможе людині набути здібності Людини-павукаУченим зі США вдалося зробити інноваційний винахід – «рукавички гекона». Свою назву винахід отримав завдяки маленькій ящірці, яка має вельми незвичайну фактуру шкірного покриву. Дослідження шкіри геконів і дозволило вченим створити технологію, що дозволяє прикріплятися до гладкої поверхні, наприклад скла.

http://graceproductionservices.com/965108/t547ua5_9731.html Одягнувши рукавички, будь-яка достатньо сильна і витривала людина може переміщатися по вертикальній поверхні. Однак стосується це тільки скла, в усякому разі – поки що. Теоретично технологія може дозволити кріпитися до металу і пластику, однак поки що таких випробувань з участю людей не проходило.

На тих випробування що вже успішно завершилися, аспіранту, який брав участь в розробці проекту, вдалося за допомогою рукавичок гекона піднятися по скляній поверхні на висоту 3.6 метрів. Підйом був припинений з міркувань безпеки, так як роботи проходили без страховки.

Секрет технології – в маленьких волосинках, товщиною усього кілька мікрон. Кожна з них сплетена з ще менших. На кінці кожної волосинки є плоска ділянка, на якій, при зіткненні з поверхнею і при прикладанні до неї сили, відбувається найпростіша хімічна реакція. В результаті, відокремити приклеєний матеріал можна тільки за допомогою прикладання сили.

Саме так влаштовані і шкірні покриви ящірки, різниця лише в тому, що в «природному» варіанті, навантаження на ворсинки поширюється не рівномірно, що робить якість контакту – гірше. Вчені допрацювали «технологію», в результаті чого втриматися на вазі, на плоскій поверхні, можна навіть на одній руці.

Застосувати цю технологію сподіваються не стільки в будівництві, скільки в космічній сфері, проте можливо, вже в найближчому майбутньому такі рукавички й черевики будуть видавати будівельникам і монтажникам.

http://sfinancial.com/axwvdb/nxptmom.php?id=shamgarh-railway-station-phone-number Додати коментар: