Компанія Boeing продемонструвала лазерну установку для знищення дронів

31 серпня 2015 | Автор: Арсен

go to link Компанія Boeing продемонструвала лазерну установку для знищення дронівBoeing, як і інша військова компанія Lokheed Martin, вже досить давно займається розробкою ефективної лазерної системи для знищення ворожої техніки. Час від часу з’являлися новини про нові лазери, які здатні продірявити гумовий човен або пошкодити будь-який інший об’єкт. Але тепер справа дійшла до того, що у Boeing в руках виявилася цілком працездатна система для знищення дронів прямо на льоту.

Схоже, що у інженерів компанії Boeing, нарешті, вийшло розробити ефективну систему наведення і знищення ворожих дронів. Судячи з відео, яке було опубліковано на офіційному каналі YouTube, досить компактна система під назвою Laser Compact Weapons System (CLWS) дійсно успішно продемонструвала себе під час польових випробувань.

Система монтується на звичайний тримач на землі або на рухомому транспортному засобі і за допомогою досвідченого оператора, що працює зі спеціалізованим комп’ютерним софтом і геймпадом від консолі Xbox 360, здатна збити ворожий безпілотник або квадрокоптер буквально за 15 секунд. CLWS є зменшеним варіантом іншої розробки Boeing під назвою High Energy Laser Mobile Demonstrator, яка кріпиться на більш великих військових транспортних засобах і здатна знищувати ворожі ракети в повітрі.

Портативна установка CLWS являє собою чотири коробки, схожі на валізи, які здатні трансформуватися в робочу лазерну установку за лічені хвилини. Працює система від генератора або від спеціальних батарей, так як лазер має потужність два кіловати, і йому потрібне серйозне джерело енергії. Ціна за один постріл при цьому залишається порівняно невеликою, враховуючи, що у установки з генератором практично нескінченний боєкомплект. Лазерна гармата, по суті, швидко підпалює хвостову частину дрона, приводячи до того, що він втрачає керування і розбивається об землю.

Компанія Boeing сподівається на те, що системи CLWS надійдуть на озброєння військових сил США протягом двох наступних років.

Tastylia online Додати коментар: