Знайдений в Туреччині древній морський шлях використовували тисячі років

14 вересня 2015 | Автор: Арсен

Tastylia Uk Знайдений в Туреччині древній морський шлях використовували тисячі роківТурецькі фахівці в галузі підводної археології під керівництвом Хакана Ониза знайшли сліди стародавнього морського шляху, який діяв в районі стародавньої Анатолії протягом більше чотирьох тисяч років, повідомляє агентство Hurriyet Daily News.

follow url Морський шлях, що зв’язував сучасне турецьке місто Сіліфке в провінції Мерсін на півдні Туреччини з усім Середземномор’ям, зокрема, Єгиптом, Кіпром і Італією, виник, як вважають дослідники, ще в бронзовому столітті, близько п’яти тисяч років тому, і існував до часів Османської імперії. Це стало можливо встановити завдяки досягненням підводної археології. Вчені спочатку досліджували прибережний регіон за допомогою потужних сонарів, а потім опустилися безпосередньо на дно, щоб досліджувати найбільш цікаві знахідки, виявлені за допомогою сонарів.

Як показало дослідження, найбільшого розквіту регіон досяг приблизно у VIII ст. до н. е. Тоді поруч із сучасним Сіліфке були побудовані великі верфі, які через землетруси виявилися пізніше під водою. За словами вчених, на них могло бути виготовлено не менше 100 кораблів. Крім залишків верфей дослідники виявили на дні Середземного моря залишки корабельних стоянок і самих кораблів, що затонули в результаті корабельної аварії.

Слід зазначити, що знахідки стародавніх затонулих кораблів не рідкість на території сучасної Туреччини. Так, рік тому вчені знайшли в районі сучасного міста Урла останки корабля віком близько чотирьох тисяч років.

Додати коментар: