У Китаї з’явився “підземний океан”

15 вересня 2015 | Автор: Арсен

Підземний океанУ китайській провінції Сіньцзянь, в так званій Таримській западині, вчені виявили під землею океан. Величезні запаси води були виявлені в одному з найбільш посушливих місць Китаю.

go to site Вчені вели дослідження в даній місцевості з метою виявлення вуглецю. Керівник проекту Чи Янь зазначає, що в Таримській западині у величезних кількостях поглинається вуглекислий газ, тому, регіон довгі роки був об’єктом дослідження різних експедицій.

Над загадкою, “Куди поглинається вуглекислий газ?”, довгі роки міркували кращі вчені Китаю, але ніхто так і не міг знайти відповідь. Єдиними поглиначами вуглекислого газу є ліси і моря, але ні першого, ні другого в долині немає.

Відзначається, що запаси під китайською пустелею перевищують у кілька разів сумарний обсяг Великих озер. Вчені не беруться називати точну цифру, так як досліджено не всі ділянки. Вода в “підземному океані” солона, тому її не можна використовувати для побутових потреб, але відкриті поклади води можуть стати в нагоді в сільському господарстві для посушливого регіону.

go to site Додати коментар: