Стародавні люди теж страждали від атеросклерозу

12 березня 2013 | Автор: Андрій

go here Стародавні люди теж страждали від атеросклерозуАналіз тисячолітніх мумій з різних куточків світу дозволив вченим зробити висновок, що у стародавніх людей теж був атеросклероз. Таким чином, припущення про те, що відкладення в судинах є наслідком сучасного раціону харчування, можуть бути помилковими.

http://lauraeldret.com/work/monument За словами Калеба Фінча з Університету Південної Каліфорнії, від атеросклерозу страждали давні люди на трьох різних континентах. Хоча деякі гіпотези припускають, що атеросклероз є наслідком все більшого вживання жирних і солодких продуктів, відкриття дозволяє зробити висновок, що це захворювання артерій пов’язане зі старінням людини при будь-яких обставинах.

Суперечки про те, чи спричинені деякі поширені захворювання серцево-судинної системи людською природою або зміною способу життя, ведуться досить давно. Безсумнівно, сучасний уклад і раціон призвели до значного поширення діабету, ожиріння і хронічних захворювань. Тим не менш, було незрозуміло, чи може перехід до більш примітивного раціону кардинально поліпшити стан справ.

За допомогою комп’ютерної томографії Фінч з колегами проаналізували артерії 137 мумій, найдавнішим з яких налічувалося до 4000 років. Більшість останків належали людям молодше 60 років. Незважаючи на те, що деякі з них проживали в регіонах, де переважав раціон на основі рослинної їжі, у них був виявлений атеросклероз так само, як і у тих, хто харчувався м’ясом і рибою.

Таким чином, можна зробити висновок, що захворювання серцево-судинної системи можуть бути неминучі при старінні. Залишається незрозумілим, коли виникла ця проблема в еволюційному аспекті: у наших найближчих родичів шимпанзе атеросклероз з’являється тільки в неволі.

http://breast-test.com/prijava/?redirect_to=/koledarcek/ Додати коментар: