Проникнення в таємницю давньогрецького міфу

20 травня 2013 | Автор: Ігор Гнеєв | Теги: ,

buy generic Pregabalin online Проникнення в таємницю давньогрецького міфу.Міфи є важливим джерелом вивчення історії та культури Давньої Греції, яка здійснила великий вплив на культуру народів сучасної Європи. Вивчаючи їх, можливо зрозуміти, якими знаннями і досвідом володіли наші далекі пращури.

see url Наприклад візьмемо давньогрецький міф про геройські вчинки Геракла, а саме розповідь про «тваринний двір царя Авгія». В даному оповіданні закладено цілком реальну математичну задачу, проте не кожен може її одразу побачити.

Умови задачі такі:

В царя Еліди Авгія (сина бога сонця Геліоса) на тваринному дворі було: 300 биків з білими, як сніг ногами; 200 биків, червоних, як сидонський пурпур; 12 білих биків, присвячених богу Геліосу і один бик, був відмінним від інших, бо сяяв наче зірка.

Здійснивши свій «подвиг», а саме: змивши на голови річок-божеств Алфся і Пенея гній із тваринного двору, Геракл вимагав від Авгія 10-ту частину усіх його стад. А коли той відмовився винагороджувати «героя», що здійснив святотатство проти божественних річок(у сучасному світі такі дії назвали б екологічним злочином, яке призвело до катастрофи національного масштабу). Геракл від того розлютився, та через декілька років напав зі своїми солдатами на Еліду. Вбивши свого «кривдника» Авгія смертельною стрілою, великий «герой» на честь перемоги заснував Олімпійські ігри, які проводилися кожні 4-ри роки.

Аналізуючи умови задачі, можна дійти висновку, що вираз «авгітові конюшні», який вигадали сучасні поети є помилковим, адже на тваринному дворі були бики, а інші тварини у міфі не значаться жодним словом. («Звіриний стиль» передання і шифрування інформації був поширений не тільки у міфах, а й у грецько-скіфському образотворчому мистецтві. Наприклад, в цьому стилі виконана золота скіфська пектораль, що була знайдена у кургані товста Могила, або золотий гребінь із кургану Солоха).

Отже вирішення задачі:

10-та частина від 300 – 30;

10-та частина від 200 – 20

30 – це кількість днів у одному календарному місяці за сонячним календарем;

20 – кількість «червоних», тобто святкових днів у 4-х річному циклі Сонця;

12 білих биків, присвячених Геліосу – 12 місяців сонячного року.

То ж: (30х12)+(20/4)=360+5=365 (!)

Дане рівняння відповідає давньоєгипетському сонячному календареві: 12 місяців по 30 днів кожний і ще 5 «червоних» днів якими завершувався рік. «Червоні» дні календаря призначалися для богів, у ці дні приносили криваві жертви – різали биків.

У міфі «Тваринний двір царя Авгія» згадується ще один бик, що сяяв наче зірка. Цілком логічно зробити висновок, що це був 366-й день високосного року.

Таким чином, у міфі про сьомий «подвиг» Геракла, криються важливі для стародавніх людей дані про модернізований давньоєгипетський календар. Пізніше давньоримські жерці візьмуть цей календар за основу для створення «юліанського» календаря, який, як усім відомо, увів до ужитку давньоримський імператор Гай Юлій Цезар.

go to link Додати коментар: