Денисівська людина ще давніша, ніж вважали вчені

16 вересня 2015 | Автор: Арсен

http://ukdrn.co.uk/category/dragstalgia-2017/ Денисівська людинаНа конференції Європейського товариства вивчення еволюції людини в Лондоні були зроблені доповіді з повідомленням про нове датування знахідок в Денисовій печері.

see Денисову печери на Алтаї археологи почали досліджувати ще в 1977 році. За минулі десятиліття тут було скоєно безліч знахідок, виявлено більше двадцяти різних археологічних шарів, встановлено присутність у печері неандертальців, знайдено велику кількість кісток тварин. Але найбільш приголомшливе відкриття було зроблено в 2008 році, коли тут була виявлена кісточка з мізинця дівчинки, яка жила в цій печері колись в інтервалі між 30 та 75 тисячами років тому. Аналіз ДНК цієї кісточки дав несподівані результати — вона належала до виду людей, що відрізнялися і від неандертальців, і від Homo Sapiens. Так виникло поняття Денисовської людини, яке на сьогоднішній день викликає у вчених багато питань.

На жаль, від Денисовських людей у печері залишилося всього кілька зубів і шматочків кісток, тому всю інформацію про цей вид доводиться отримувати, ґрунтуючись тільки на цьому матеріалі. До того ж, існують великі проблеми з датуванням цих знахідок.

Саме тому сибірські археологи звернулися за допомогою до відомого фахівця давньої хронології Того Хайєму з Оксфордського університету. Дослідивши 20 різних предметів і кісток з 11 шару Денисової печери, того самого, де був виявлений мізинець дівчинки, Хайєм прийшов до висновку, що їх можна датувати як мінімум 50 тисячами років, а може бути, і більше, але ніяк не раніше.

Він упевнений також, що ці знахідки збігаються за часом з тією епохою, коли жила дівчинка, від якої нам залишився тільки мізинець. Таким чином, її передбачуваний вік вже зрушився на кілька десятків тисяч років.

watch Додати коментар: