Археологами знайдено загублене місто майя

24 червня 2013 | Автор: Тетяна | Теги: , , ,

tinidazole cheap without a prescription Мексиканськими археологами знайдено загублене місто майяПерша асоціація, яку викликає назва племені майя, – це їхній славетний календар та пророцтва щодо кінця світу. Однак, окрім цього, варто пам’ятати, що це плем’я з надзвичайно багатою історією та культурою. Найбільше вражають архітектурні пам’ятки майя: це і кам’яні платформи, і розкішні палаци, і величні піраміди, і храми; саме тому вони становлять неабияку цінність для світової архітектури. Вважалося, що це плем’я було вивчено настільки, наскільки можливо було його вивчити, і завіса таємничості перед ним вже не відкриється ні на шпаринку; проте археологам вдалося знайти у Мексиці на півострові Юкатан одне із загублених міст майя, на яке вчені покладають усі свої сподівання щодо розгадки найбільшого секрету цивілізації: що спричинило її падіння.

Площа знайденого міста становить 22 гектари, а населяти його могло від 30 до 40 тисяч людей. Складається стародавній населений пункт із 15 пірамід, висота найбільшої з яких – 22 метри. Такі піраміди мали найважливіше значення у місті, а тому будувалися на найвищій його точці, що пояснюється тими релігійними функціями, які вони відігравали. Навколо пірамід археологи віднайшли також майданчики для гри у м’яч (найбільш розповсюджена та невід’ємна частина архітектури майя), стели, ринкові площі. За оцінками групи дослідників, розквіт міста приблизно припадає на проміжок з VII до X століття. Воно повністю вкрите джунглями, однак велика кількість зрублених дерев свідчить про те, що американські відкривачі  – не перші, хто побував тут за останні 20-30 років. Ймовірніше за все, залишки міста майя виявили лісоруби, проте вирішили не повідомляти про це вповноваженим особам і продовжити використовувати деревні ресурси у своїх цілях.

click here Приблизне місце розташування руїн дослідники встановили за допомогою аерофотозйомки півострова Юкатан. Впродовж трьох тижнів відважна експедиція на чолі з професором Словенської академії наук і мистецтв Іваном Спрайчем прокладала собі дорогу крізь джунглі. Заручившись згодою Національного інституту антропології та історії Мексики, а також фінансовою підтримкою Національного географічного товариства (США) та двох європейських організацій, назви яких не оприлюднено, археологи проводили дослідження у місті півтора місяці. Важливість знахідки настільки велика, що їм довелося навіть перекрити прорублену стежку, щоб захистити її від мародерів.

go to site Додати коментар: