Вчені заперечують теорію «розбитих вікон»

7 вересня 2015 | Автор: Арсен

follow Теорію «розбитих вікон»Існує так звана теорія «розбитих вікон», яка свідчить, що дрібні правопорушення можуть спровокувати погіршення криміногенної обстановки в цілому. Графіті, сміття, покинуті будинки в якомусь районі можуть бути індикатором того, що в цьому місці будуть відбуватися злочини. Учені Північно-східного університету (США) вважають, що це не зовсім так.

buy Pregabalin 300 mg uk За словами дослідників, теорія не дуже повно описує походження криміногенної обстановки в окремо взятому кварталі. Погіршення пов’язане з соціальною напругою і виходить з вже існуючих міжособистісних конфліктів. У міру розвитку вони поширюються в громадських місцях.

До такого висновку вчені прийшли, використовуючи великі дані – в основному, у формі великих наборів адміністративних даних, згенерованих міською владою, – а також традиційну методологію. У дослідженні взяли участь і вчені Гарвардського університету.

Дослідники прийшли до висновку, що стресова соціальна екологія, що відбивається в особистих конфліктах, веде до сумних наслідків для цілого кварталу. Наприклад, розбіжності між друзями чи сусідами з часом стають сильнішими – і їх бачать інші мешканці.

Згідно отриманої моделі, результатом цього стає ослаблення громадського порядку, потім фіксуються насильницькі злочини, які пізніше доповнюються злочинами із застосуванням зброї. При цьому фізичні і соціальні форми заворушень передбачити складно, якщо можливо взагалі, кажуть вчені.

go Додати коментар: