ТБ, інтернет і комп’ютерні ігри знижують успішність

4 вересня 2015 | Автор: Арсен

follow site Чому біг приносить задоволенняТБ, інтернет і комп’ютерні ігри знижують успішність школярів, ретельна підготовка домашньої роботи і читання книг — підвищують, а фізична активність не робить ніякого впливу. До такого висновку, інтуїтивно передбачуваного, прийшли вчені з Кембріджського університету в результаті свого дослідження, повні результати якого викладені в статті в журналі International Journal of Behavioral Nutrition and Physical Activity.

buy Lyrica cheap В ході цього дослідження аналізувалися показники активності 845 старшокласників (14-15 років) з графств Кембріджшир і Саффолк. Ці показники потім порівнювалися з результатами, які підлітки показали в рамках іспиту на атестат про середню освіту GCSE.

З’ясувалося, що кожна додаткова година, яку школяр проводив перед екраном, знижувала його оцінку на 9,3 бали, що еквівалентно зниженню оцінки з одного предмета на два рівня (наприклад, з B до D) або з двох предметів на один рівень. Дві додаткових години перед екраном знижували результат GCSE вже на 18 балів.

При цьому кожна додаткова година домашньої роботи або читання книг, навпаки, збільшували загальну оцінку в атестаті на цілих 23,1 бали. (Втім, тут вчені кажуть, що таких працьовитих школярів серед досліджених знайшлося всього 52, і цієї кількості замало, щоб впевнено робити висновки.) Що ж стосується рівня фізичної активності, то він на академічну успішність ніяк не впливає.

«Занадто довге сидіння перед екраном, очевидно, пов’язано з гіршими результатами GCSE, — резюмував доктор Кірстен Кордер, провідний автор дослідження. — Ми вивчали тільки 14-15-річних підлітків, але це, швидше за все, загальна закономірність. Потрібні подальші дослідження, щоб остаточно підтвердити цей ефект, але батькам, стурбованим майбутньою оцінкою своєї дитини за GCSE, варто вже зараз замислитися про обмеження часу, проведеного за ТБ та комп’ютером».

У той же час Аллан Фоулдс, президент британської Асоціації шкільних та університетських лідерів, зазначив, що:

«Молоді люди повинні працювати для досягнення хороших результатів на іспитах, але при цьому мати щасливе дитинство і насолоджуватися розвагами поза школою».

see Додати коментар: