Океанологам вдалося створити 3D-мапу дна Маріанської западини

8 лютого 2012 | Автор: Андрій

buy Lyrica mexico Використовуючи ехолокаційну систему дослідникам вдалося створити 3D-мапу найглибшого місця на нашій планеті. Виявилося, на самому дні Маріанської западини міститься чимало хребтів, висота яких сягає до 2500 метрів.

see Океанологи, що представляють Університет Нью-Гемпшира професор Андрю Армстронг і Джеймс Гарднер на основі багатопроменевої ехолокаційної системи, що встановлена на борту гідрографічного судна військово-морських сил Сполучених Штатів, змогли створити тривимірну карту дна Маріанської западини.

Як відомо, її протяжність становить понад 2500 км., а глибина за даними, що були отримані в рамках цього дослідження, 10994 м. від рівня моря. Роздільна здатність, з якою вчені проводили свої вимірювання, не перевищує 100 метрів, а площа, на якій активно працювали вчені, становить близько 400 тисяч квадратних кілометрів.

Згідно супутникових даних, було прийнято вважати, що поверхня дна Маріанської западини рівна. Як випливає з результатів нового дослідження, насправді це не зовсім так. Робота Армстронга і Гарднера показала, що на дні найглибшої западини знаходяться кілька глибоководних хребтів – як мінімум 4.

За словами дослідників, швидше за все, ці хребти сформувалися в той час, коли давня Тихоокеанська плита зіткнулася з більш молодою Філіппінською плитою. В результаті цього зіткнення вона «нирнула» під неї. Тобто, тепер дно западини відрізняється дійсно досить складною геологією.

follow url Додати коментар: