Еволюція запрограмувала в людині лінь

11 вересня 2015 | Автор: Арсен

Еволюція запрограмувала в людині ліньКанадські нейрофізіологи заявили, що мозок постійно оптимізує рухи людини для зниження витрат енергії.

Вчені з Університету Саймона Фрейзера намагалася зрозуміти, як людський мозок розкрив секрет прямоходіння. Для цього вони запропонували групі добровольців надіти спеціальні екзоскелети, які заважали здійснювати різні рухи. У такому костюмі піддослідні повинні були пройтися по біговій доріжці, а в цей час вчені стежили за реакціями в мозку і нервовій системі.

Як виявилося, мозок постійно шукав варіанти рухів, які можна виконати, витративши мінімум енергії. Під час руху мозок постійно аналізує частоту кроків, широту розмаху ніг і рук і поступово змінює рухи в бік зменшення витрати енергії.

Вчені виявили, що мозок проводить таку «оптимізацію» навіть тоді, коли хода добровольця була практично ідеальна з точки зору енерговитратності. Нейрофізіологи мають намір знайти «центр ліні» і дізнатися, як мозку вдається так швидко підраховувати витрати енергії і змінювати рухи.

Додати коментар: