Чотирьох шимпанзе можуть юридично визнати людьми

5 грудня 2013 | Автор: Арсен

http://oceanadesigns.net/images/granite/black-levanto/black-levanto.jpg Чотирьох шимпанзе можуть юридично визнати людьмиСьогодні вранці проект «Нелюдські права» (ПНП) подав позов від імені чотирьох шимпанзе про присвоєння їм статусу особистості. У їх число входить Томмі – шимпанзе, що в даний час живе в клітці в Главерсвіле, Нью-Йорк.

buy cod Seroquel Це перший з трьох позовів, які ПНП планує подати до суду на цьому тижні. Другий буде поданий протягом наступних кількох днів від імені глухого шимпанзе Кіко, що живе в приватному будинку. Третій позов подадуть від імені двох шимпанзе Геркулеса і Лео, яких в даний час використовують для експериментів в Університеті Стоні-Брук на Лонг-Айленді. ПНП просять суд надати шимпанзе правовий статус особистості, включаючи право на особисту свободу, щоб вони могли жити в природних для них умовах.

Правовою підставою для позову є «хабеас корпус» – з давніх часів існує в англійському праві поняття, яке гарантує особисту свободу: будь-яка затримана людина може вимагати доставити її до суду для доказу того, що вона затримана за якийсь злочин.

Подібний прецедент вже був в історії: в 1772-му році негр-раб Джеймс Сомерсет, який приїхав до Лондона разом зі своїм власником, втік, був спійманий і побитий, а потім закутий у ланцюги на кораблі, який збирався плисти до берегів Ямайки. За допомогою групи адвокатів був поданий хабеас корпус від його імені: до цього Сомерсет юридично вважався власністю, а не людиною. Вів справу головний суддя Королівської Лави лорд Менсфілд, в підсумку який виніс рішення визнати Сомерсета не власністю, а повноправною особистістю.

Додати коментар: