Тигри Непалу йдуть в ніч, щоб не зустрічатися з людьми

5 вересня 2012 | Автор: Андрій

buy Lyrica in australia Непальські тигри переходять на нічний спосіб життя, щоб уникнути частих зустрічей з людьми, показало дослідження.

Зазвичай великі кішки ведуть активний спосіб життя в будь-який час доби, щоб контролювати «свою» територію, злучатися і полювати.

Однак дослідження поведінки тигрів в Національному парку Читван, де люди і тигри пересуваються по тим же стежках, показало, що тигри стали виявляти більшу активність по ночах.

Результати дослідження, проведеного міжнародною командою вчених, опубліковані в американському журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Результати суперечать загальноприйнятій думці, згідно з яким тигри потребують простору, вільному від людей. Тому, щоб звільнити місце для тигрів, людей могли навіть переселяти або ускладнювати їм доступ до природних ресурсів.

«Це дуже суттєвий конфлікт через ресурси», – говорить співавтор дослідження Ніл Картер з Державного університету Мічигану в Іст-Лансінг.

«Тиграм потрібні ресурси, але й люди потребують ті самі ресурси. Якщо ми діємо відповідно до загальноприйнятої точки зору, по якій тигри можуть вижити тільки на «виключно своїй» території – завжди будуть конфлікти. Якщо ви віддаєте пріоритет людям, то тигри опиняються в програші. Якщо для вас пріоритетними є тигри, то програють люди », – зауважує вчений.

http://thermograve.co.uk/comments/feed/ Золота середина

У парку Читван, розташованому в долині Гімалаїв, мешкає близько 120 тигрів. Люди живуть на кордонах парку, але регулярно заходять на його територію, щоб збирати траву, ягоди й деревину, користуючись провідними туди дорогами та вузькими стежками.

Погода два сезони поспіль збирала відеоматеріал з розставлених в Національному парку камер, спостерігаючи за тим, як годуються і переміщаються по парку тигри, а також за людьми, які ходять по дорогах і стежках – як в парку Читван, так і біля нього.

Аналіз тисяч знімків і відеоматеріалів показує, що люди і тигри ходять по тим же стежках, хоча і в різний час доби. У той же час камери зафіксували виражений зсув у бік нічної активності тигрів.

Люди взагалі намагаються по ночах не ходити по лісі. Наступаючі сутінки стають сигналом для тигрів, що можна вже виходити на «загальні» стежки.

Картер розповідає, що в Читване сприятливі умови для тигрів: там є на кого полювати, рівень браконьєрства невисокий, а ліси добре регенеруються і поширюються за межі парку.

«У довгостроковій перспективі тиграм потрібні ті ж самі території, що і людям. Читван вчить нас, що тигри адаптуються, щоб це стало можливим », – підкреслює він.

З початку XX століття кількість диких тигрів у світі скоротилася на 97%. На волі зараз живе приблизно 3 тисячі особин. Територія, на якій проживає їх переважна більшість, невелика, і вміння співіснувати на цих просторах з людьми є одним з найважливіших навичок виживання для тигрів.

«Повинна бути золота середина, тобто можливість захистити цей вид в густонаселених районах і в той же час дати людям доступ до лісу, який їх годує, – вважає Картер. – Якщо таке може статися і в інших місцях, то у тигрів набагато більш світле майбутнє, ніж вважалося раніше ».

buy Lyrica india Додати коментар: