Автономний катамаран починає вивчення Кельтського моря

4 вересня 2015 | Автор: Арсен

http://rg-onlinesolutions.co.uk/portfolio-item/autobody-windscreens/ Автономний катамаранВчені Національного океанографічного центру Великобританії задумалися над тим, чому Кельтське море, розташоване на південному узбережжі Ірландії, є домом для дуже багатьох морських хижаків. У цьому місяці вони вирішили провести дослідження, використовуючи безпілотний поверхневий пристрій з підвищеною автономністю під назвою C-Enduro.

http://ciao-ciao.co.uk/our-menu/feed/ «В Кельтському морі знаходяться знакові місця проживання багатьох морських тварин, таких як великий фінвал», – говорить координатор проекту професор Рассел Вінн. «Тим не менш, ми повинні провести дуже ретельні спостереження, щоб дійсно зрозуміти, чому ці місця настільки привабливі для цих тварин. Морська робототехніка дає нам можливість мати постійну присутність у цих областях, і змінити спосіб, з допомогою якого ми використовуємо науку в морському середовищі». Для цього використовується C-Enduro.

Вироблений компанією ASV Unmanned Marine Systems, 350-кілограмовий катамаран, який працює з допомогою сонячної, вітрової енергії і дизеля, був запущений з валлійського міста Мілфорд-Хейвен. Для даного дослідження він був оснащений камерами GoPro, акустичними детекторами, налаштованими на морських ссавців, і метеостанціями.

Автономний катамаран

Так як катамаран отримує енергію від сонячних батарей і вітряних турбін, потенційно він може залишатися в морі протягом трьох місяців, використовуючи два безщіткових двигуна, які забезпечують максимальну швидкість до 7 вузлів (13 км / год або 8 миль на годину), обертаючи механізми двох реактивних сопел.

Навіть якщо протягом своєї подорожі він перевернеться, його самобалансуючий корпус з вуглецевого волокна повинен швидко повернути катамаран назад у вертикальне положення.

Хоча апарат і є повністю автономним, компанія ASV буде контролювати деякі аспекти його роботи за допомогою супутників зі своєї бази в англійському селі Portchester. Бортова система попередження зіткнень допоможе зберегти судно від попадання в інші плавучі об’єкти.

Це дослідження частково підтримано Всесвітнім фондом дикої природи (World Wildlife Fund), а також включає в себе використання автономного підводного планера Slocum.

see url Додати коментар: