Як оподатковуються дитячі новорічні подарунки?

13 грудня 2014 | Автор: Арсен

follow Як оподатковуються дитячі новорічні подарунки? tinidazole online Дитячі новорічні подарунки вартістю 609 грн. ПДФО не обкладаються!

Як йдеться у роз’ясненні ДФС від 8 грудня, дитячі новорічні подарунки вартістю 609 грн. податком на доходи фізичних осіб не оподатковуються, а також не є базою нарахування єдиного внеску в разі їх придбання за рахунок коштів роботодавця.

Підтвердженням цього факту служить стаття 165 Податкового кодексу. Згідно з встановленою нормою: до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника не включається вартість подарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 50 % однієї мінімальної зарплати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (у 2014 році – 609 грн.).

У ДФС роз’яснюють, що вартість дарунків, яка не перевищує 50 % однієї місячної зарплати, встановленої на 1 січня звітного податкового року, відображається у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ за ознакою доходу «160». Якщо вартість дитячих новорічних подарунків та квитків перевищує 609 грн., то сума такого перевищення оподатковується ПДФО за ставками 15 % або 17 % та відображається у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ за ознакою доходу «126» як додаткове благо.

При цьому податківці нагадують, що складові фонду оплати праці визначено Інструкцією зі статистики зарплати. А перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений постановою Кабміну № 1170.

Згідно з пунктом 3.23 розділу III Інструкції та пункту 8 розділу II Переліку вартість подарунків до свят і квитків на видовищні заходи для дітей працівників не належать до фонду оплати праці та не є базою для нарахування єдиного внеску.

Джерело: Юридична майстерня

Коментарі (2) на "Як оподатковуються дитячі новорічні подарунки?"

  1. Evranda Selven коментує:

    Це цікаве зі світу науки? Серйозно?

  2. admin коментує:

    Це реклама :)

watch Додати коментар: