«Вікіпедія» хоче дружити з науковцями

8 вересня 2015 | Автор: Арсен

http://kao-studio.com/category/architecture/feed/ «Вікіпедія» хоче дружити з науковцямиРедактори «Вікіпедії» звернулися до вчених за допомогою у виправленні статей енциклопедії, повідомляє Nature з посиланням на Наукову конференцію Вікіпедії у Лондоні (Великобританія). Найбільша у світі онлайн-енциклопедія хоче залучити наукове співтовариство до роботи над проектом, щоб підвищити якість інформації.

Вчені не сильно залучені в роботу над енциклопедією, повідомив Алекс Ботеман, біоінформатик з Європейського інституту біоінформатики в Хінкстоні. Їм можливо не дуже подобається особлива технологія створення статей, коли текст буквально плететься фраза за фразою різними людьми протягом якогось часу. Є і культурний бар’єр, який заважає вченим вступати в обговорення з редакторами-волонтерами. Дискусії бувають досить активними, довгими, часом нервовими, якщо тема чутлива, і іноді навіть переходять у свого роду «війни».

Наприклад, наукове співтовариство могло б виправляти біографії вчених-сучасників. Виникла навіть ідея створити оплачувану посаду. Такий фахівець створював би статті про членів суспільства, адже 30% з них не охоплені енциклопедією, і виправляв би, доповнював існуючі статті. Якщо біографія буде хорошою, вчений міг би поділитися посиланням на сторінку з колегами, і таким чином безпосередньо привертав би увагу до «Вікіпедії».

Інший приклад — два проекти Pfam і Rfam, які містить «Вікіпедія». Це бази даних білків і сімейств РНК, створених Європейським біологічним суспільством, але відкритих для редагування через «Вікіпедію». Правки відображаються одночасно в обох джерелах.

Сайт Wikipedia.org — сьомий по відвідуваності в інтернеті. Кожен місяць на нього заходять 2,5 млрд. користувачів. Це найпопулярніша в світі енциклопедія про все на світі, і пишуть її звичайні люди. Будь-хто може створити статтю і написати текст, дотримуючись певних правил. Досвідчені автори з часом стають редакторами і виправляють статті інших авторів. Насправді, написати статтю на «Вікіпедії» досить складно, тому що правила дуже суворі, але ще суворіші — редактори-волонтери. Незважаючи на жорсткі вимоги, до статей сайту сьогодні є безліч претензій, особливо до достовірності фактів, об’єктивності. Нарікання викликає і анонімність статей.

see Додати коментар: