Помер нейропсихолог і письменник Олівер Сакс

31 серпня 2015 | Автор: Арсен

http://crug-glas.co.uk/gallery/_w6a8268/ Олівер СаксБританський лікар-невролог і письменник Олівер Сакс помер 30 серпня у віці 82 років від раку, повідомляє британська газета The Guardian. Сакс відомий книгами, в яких описував клінічний досвід своїх пацієнтів. Найбільш відомі твори принесли автору всесвітню славу і премії, це книги «Пробудження», «Чоловік, який взяв дружину за капелюх» та інші.

here Дев’ять років тому у Олівера Сакса діагностували ретинобластому. Після лікування він осліп на одне око, але продовжував активно працювати, намагався встигнути якомога більше. Рак дав метастази в печінку, про що учений дізнався на початку 2015 року. У лютому він написав замітку в New York Times, де розмірковував про те, як йому прожити решту місяців.

«Я повинен жити наскільки можливо багатим, глибоким та продуктивним чином», – писав Олівер Сакс. У цьому йому допоміг досвід його улюбленого філософа Девіда Юма, який на смертному одрі написав за один день свою біографію.

Олівер Сакс народився в 1933 році в Англії в сім’ї лікарів. Закінчив медичний коледж Квін Оксфордського університету, продовжив освіту в США, а з 1965 року переїхав в Нью-Йорк і практикував як невролог. У своїх творах він описував практичний досвід лікаря і життя пацієнтів з загальнолюдської точки зору, намагався зрозуміти природу хвороби, заглянути в душу хворого. Можливо, Сакс розвинув чуйність сприйняття і співчуття, коли спостерігав розвиток хвороби свого брата, що страждав на шизофренію.

Першу книгу — «Мігрень» — Сакс видав у 1970 році. Потім він написав книгу «Пробудження», яка зробила його знаменитим. В ній він описав історію лікування пацієнтів у госпіталі Сен-Лазар в Бронксі, які страждали летаргічним енцефалітом. Олівер Сакс виявив, що експериментальний препарат L-DOPA допомагав таким хворим і вони видужували. У 1982 році Гарольд Пінер написав п’єсу по книзі, а в 2010 зняли однойменний фільм з Роббі Вільямсом і Робертом Де Ніро в головних ролях. Бестселером стала і його книга «Чоловік, який взяв дружину за капелюх». Всього він написав 13 книг.

У його облікового запису в Твіттері — 110 тисяч підписників, що зробило його одним з найпопулярніших користувачів соціальних мереж в науковому світі.

Сакс активно працював до кінця своїх днів. У квітні він опублікував статті про автоматичну нервову систему в New York Review of Books і про пошкодження мозку.

click here Додати коментар: