Найвищу будівлю у світі буде зведено за 90 днів

10 червня 2013 | Автор: Тетяна | Теги: , , ,

get link Найвищу будівлю у світі буде зведено за 90 днівКитай вже впродовж багатьох років приваблює туристів своєю неординарністю – красою, не звичною для ока європейця, чи то пак, американця. Його називають країною-парадоксом, адже в ньому поєднуються, здавалося б, несумісні речі: мальовнича природа та напрочуд гарна і модерна архітектура. Саме у Китаї є близько десяти міст, які за розмірами перевищують, наприклад, Нью-Йорк чи Москву, на його території розташовано безліч височенних будівель. Та китайські архітектори вирішили не зупинятися на досягнутому і продовжити дивувати світ: вони планують за три місячі звести хмарочос, який буде більш високим, ніж найбільша будівля у світі із сьогодні існуючих – хмарочос Бурдж-Халіфа у Дубаї, Арабські Емірати (643 м).

watch Висота нової будівлі становитиме 838 м, тобто практично на 200 м “перестрибне” досягнення арабів. Загальна площа її приміщень складе 1022 квадратних кілометри. Компанія Broad Sustainable Building, яка займається проектом 220-поверхового хмарочоса, стверджує, що він буде введений в експлуатацію вже наприкінці 2013 року.  Зведення справжнього велетня під назвою Sky City обговорювалося ще з 2012 року, однак тільки зараз проект було затверджено і розпочато активну підготовку до будівництва: багато часу пішло на пошуки компромісів з китайською владою, складання основних документів, оскільки справа має не лише державне, а й світове значення.

Виникає природне запитання: яким же чином китайцям вдасться так швидко побудувати найвищу у світі будівлю? Це буде зроблено за рахунок крупномодульного будівництва, тобто спершу на заводах компанії BSB будуть виготовлені основні складові частини хмарочоса, а тільки потім привезені на майбутнє місце розташування  Sky City. Після виготовлення деталей процес будівництва проходить навдивовижу швидко, адже необхідно просто встановити їх на попередні частини і прикріпити ці модулі до них. Саме завдяки крупномодульному будівництву у 2011 році компанія BSB спромоглася звести 30-поверховий будинок за 15 днів. Зараз же робітники будуватимуть по 5 поверхів щодня, щоб вкластися у задані терміни.

Хмарочос має стати універсальним місцем для китайців: тут будуть і офіси, і лікарні, і школи, а також квартири та готельні номери для 30 000 людей. Споруду буде оснащено 104 ліфтами, якими жителі зможуть скористатися, щоб дістатися до внутрішніх двориків, де планується розмістити усе для розваг та відпочинку: театри та кінотеатри, кафе, ресторани, тенісні корти, спортивні майданчики, басейни. Якщо говорити про ландшафтну архітектуру, то не обійдеться і без зелених насаджень, якими будуть вкриті також поверхні зовнішніх і внутрішніх стін. Авторами проекту було задумано навіть вирощування деяких сільськогосподарських рослин.

Не забули архітектори BSB і про безпеку.  Окрім математичної перевірки, на масштабній моделі, яку продумали в аеродинамічній трубі, вони довели, що Sky City зможе витримувати землетруси силою до 9 балів за шкалою Ріхтера, протистояти сильним буревіям.

4 місяці компанія виготовлятиме модулі, необхідні для будівництва, а 3 піде безпосередньо на їх встановлення. Якщо китайцям вдасться здати хмарочос в експлуатацію до кінця 2013 року, це буде справжнім подвигом і переворотом у сфері архітектури, адже звести 220-поверхівку  – справа далеко не з легких. Будівля Бурдж-Халіфа, наприклад, яка до зведення свого наступника все ще триматиме пальму першості, була зведена за 5 років, та і бюджет її проекту практично у 2 рази перевищував  нинішній бюджет Sky City – 628 млн. доларів. Втім, до будівництва були залучені найкращі архітектори світу, що не може не вселяти оптимізм.

Коментарі (1) на "Найвищу будівлю у світі буде зведено за 90 днів"

  1. Захар коментує:

    хмарочос Бурдж-Халіфа у Дубаї, Арабські Емірати- 828 м

robaxin 750 mg dosage Додати коментар: