Канадська студентка навчилася залишати своє тіло і повертатися “за бажанням”

6 лютого 2015 | Автор: Арсен

go Канадська студентка навчилася залишати своє тіло і повертатися "за бажанням"Після лекції про “позатілесні переживання” 24-річна студентка Університету Оттави підійшла до професора і сказала: “Я думала, будь-яка людина може так робити”.

buy orlistat no prescription Будь-яка чи не будь-яка, але вона дійсно може. Тепер у фахівців з’явилася можливість досліджувати першу людину з подібними особливостями.

У науковому звіті, опублікованому в журналі inHumanNeuroscience за результатами дослідження, автори називають стан дівчини “особливим видом ілюзії, при якому здатність людини контролювати пересування тіла у просторі і часі набувають конкретну зовнішню форму”.

У цьому унікальному випадку студентка, за її власними словами, може переживати позатілесний досвід в будь-який час, коли забажає. Вона може “виходити за межі власного тіла” і “подорожувати”, при цьому повністю усвідомлюючи, що відбувається з її власним нерухомим фізичним тілом.

Що викликає “позатілесні переживання”?

Для того щоб відповісти на це питання, нейробіологи першим ділом сканували мозок студентки. В інтерв’ю ABC News

Джилліан Моні розповіла:

Клод Мессі і його співавтор провели інтерв’ю з дівчиною і зробили МРТ, щоб з’ясувати, чи може активність мозку пролити світло на її незвичайні здібності.

Мессі сказав, що вперше дівчина виявила у себе цей дар ще дитиною, коли її вкладали спати вдень, а заснути не вдавалося. Щоб якось згаяти час, дівчинка починала “літати” над своїм тілом”.

“Я відчувала, що літаю, або, якщо говорити точніше, я могла викликати в себе відчуття, що літаю. Я прекрасно усвідомлювала, що насправді моє тіло нерухоме, – розповіла студентка дослідникам. Насправді в цей момент чутливість до того, що відбувається з моїм тілом, зростає, оскільки я так сильно зосереджуюсь на відчутті польоту. Наприклад, якщо я, знаходячись “поза тілом”, буду крутитися в одну сторону, то в мене почнеться запаморочення.

Мессі каже, що активність мозку студентки частково нагадує активність мозку спортсмена, який жваво уявляє собі, як виграє змагання. Однак є одна істотна відмінність – у дівчини основна активність припадає на одну півкулю мозку, в той час як у спортсменів активні обидві.

Дослідження дозволяє зробити висновок, що подібні довільні “позатілесні переживання” можуть бути властиві й багатьом іншим людям, але вони недостатньо яскраво виражені.

Зазвичай “позатілесні переживання” проявляються в результаті травми, психічного захворювання, пошкодження мозку або вживання наркотичних речовин. Дослідники вважають, що подібні здібності можуть бути притаманні будь-якій маленькій дитині, але з часом без регулярної практики втрачаються. Вони також вважають, що здатність до “позатілесних переживань” можна розвинути.

robaxin 500 onlike no prescription Додати коментар: