Чи бувають люди без уяви?

31 серпня 2015 | Автор: Арсен

http://emindfolks.com/services/feed Уява людиниЧи можете Ви, засинаючи, порахувати овець або уявити собі близьку людину, якої зараз немає поруч? Якщо ні, то можливо Ви страждаєте від афантазії, стверджує група вчених з університету Ексетера (Великобританія) під керівництвом Адама Земана. Своє дослідження, присвячене цьому стану, вони опублікували в журналі Cortex.

http://sandersondredging.com/0tvv/ig2yd.php?zlv=25nb-pipe Зорова уява відіграє важливу роль у людському житті, зокрема, завдяки їй люди можуть будувати припущення або планувати, однак ступінь її жвавості сильно різниться у різних людей. Для визначення, наскільки у людини сильно розвинена зорова уява, вченими був розроблений тест VVIQ, в якому учасникам пропонується уявити собі ту або іншу картину, наприклад, портрет близької людини або схід сонця, а після оцінити наскільки яскравий цей образ. Зазвичай люди досить добре справляються з цим тестом, проте, як показало дослідження групи Адама Земана, існують люди, які практично не здатні нічого побачити «внутрішнім зором».

Вперше на цей феномен вчені звернули увагу в 2009 році, коли до них звернувся 65-річний архітектор, який після операції по лікуванню судин втратив здатність візуально представляти ті чи інші об’єкти. Дослідження, проведене групою Адама Земана, тоді не виявило у чоловіка ніяких інших порушень, крім втрати візуальної уяви, хоча відомо, що проблеми з уявою зазвичай пов’язані з тими чи іншими порушеннями сприйняття. Після цього випадку вчені вирішили з’ясувати, чи унікальний випадок їх пацієнта, і в результаті проведеної роботи їм вдалося знайти ще 21 людину, яка страждає від подібного захворювання. Вчені запропонували називати його «афантазією».

Всі ці люди показували істотно більш низькі результати в тесті на визначення гостроти зору, уяви і не мали інших відхилень від норми. Більшість з них — 19 осіб — виявилися чоловіками, а 5 осіб повідомили, що мають родичів, які також відчувають труднощі з візуалізацією образів. При цьому в переважній більшості випадків, ця особливість не була вродженою, учасники дослідження відзначали, що помітили, що не можуть що-небудь уявити лише до 10-20 років. Крім того в більшості випадків у людей, які втратили здатність усвідомлено бачити образи «внутрішнім зором», зберігалася здатність бачити сни або іноді виникали перед очима неконтрольовані яскраві образи.

cytotec purchase without prescription Додати коментар: