Скільки генів необхідно для життя?

25 січня 2011 | Автор: Андрій

order cytotec mastercard Скільки генів необхідно для життя?Людське тіло, всі його реакції і функції, залежать від 35000 генів, що включають в себе 3 мільярди клітин ДНК. Навіть бактерія вимагає для свого метаболізму декількох тисяч генів. Вчених зацікавило, яка мінімальна кільксть генів достатня для того, щоб організм підтримував свою життєдіяльність?

acb471add19e388003ed69d364f5fe24 Німецькі вчені ще в 2002 році виявили вельми незвичайного мікроба, який живе на вулканічному дні моря в північній Ісландії. Ця бактерія розмножується в дуже агресивному середовищі, з високою температурою, відсутністю кисню і надлишком сірки у воді, викликаними вулканічною активністю. Новий мікроорганізм отримав назву Nanoarchaeum equitans («найпростіший карликовий наїзник»). Ця бактерія живе на поверхні набагато більшого за розміром мікроорганізму під назвою Ignicoccuis («вогненна куля»), від якого залежить її життєдіяльність.

Карликовий наїзник дуже малий – його розміри не перевищують 400 нанометрів, що дозволяє помістити 6 мільйонів таких “звіряток” на вістрі голки. Це самий маленький живий мікроорганізм, якщо не брати до уваги віруси, статус яких у цьому відношенні не визначений. В організмі цієї бактерії налічується 490,885 нуклеотидних пар. Кожні 3 пари формують амінокислоту, сотні і тисячі амінокислот формують молекулу протеїну … Ген в тілі мікроорганізму містить довгі ланцюжки ДНК, в яких може інформація про живу істоту, при цьому далеко не всі молекули ДНК кодують генетичну інформацію. Можете собі уявити, яку мізерну кількість генів використовує організм для своєї життєдіяльності!

У даного мікроорганізму відсутні гени, які контролюють багато необхідних процеси метаболізму, він не може синтезувати більшість нуклеотидів, імінокіслот і ліпідів. Всі ці речовини хитрий мікроб отримує від свого «господаря». У ряді випадків він не може навіть утворювати власні молекули АТФ (молекули, які переносять енергію в організмі).

І ось в 2006 році дослідники виявили ще більш примітивну і меншу за розміром бактерію Carsonella ruddii, яка живе всередині особливих клітин комахи з сімейства попелиці. Цей мікроб в три рази менший, ніж карликовий наїзник, і містить всього 159,662 пар ДНК, які утворюють 182 протеїн-кодують гена. Її господар-попелиця живиться рослинними соками, які багаті цукром, але не містять протеїнів. Протеїни виробляють живуть у ній мікроскопічні бактерії (Carsonella ruddii), які згадувалися на початку абзацу, і діляться ними з «хазяїном». Один без одного вони просто не вижили б. Ось вам і симбіоз.

Ця маленька бактерія живе в стабільному середовищі (всередині клітини), тому їй не потрібно складних процесів метаболізму, як більш складним бактеріям, які мешкають «зовні», на тваринах, у воді та повітрі. Швидше за все, з часом вона вбудувала свої гени в клітини господаря, змусивши його виробляти необхідні речовини, а сама втратила цю властивість. У клітинах рослин і тварин є особливі структури, які вчені називають органели, які виконують різні функції, і утворені, як вважається, з особливих мікроскопічних бактерій, «врослих» з часом в клітку. Приміром, органели, які займаються виробництвом енергії, називаються мітохондрії, і вони мають свою власну ДНК, що залишилася в спадщину від утворених ними мікроорганізмів. Можливо, з часом бактерія Carsonella ruddii також передасть всі свої функції клітини-господаря і перетвориться на органелу, ставши однією з багатьох у складі клітини …


Если вам понадобится заказать печать рекламных плакатов в Киеве, советую обращаться к профи из printplakat.kiev.ua

Коментарі (4) на "Скільки генів необхідно для життя?"

 1. Andrew коментує:

  Якось “криво” перекладена ця стаття, ви б відредагували…
  А сайт мені подобається, дізнався багато цікавого.

 2. admin коментує:

  Дякую за коментар.
  Виправлений переклад.

 3. BMK12 коментує:

  Ну виправлено ще не все, але вже значно краще. До речі, прочитав статтю і мало що зрозумів у тих числах, хоча щодо органел – то все зрозуміло.

 4. Юлія1 коментує:

  Цікаво, а можна ці умови для виживання “звіряток” створити штучно. В лабораторії, наприклад

follow site Додати коментар: