Знайдено творців містичних кіл, якими прославилася пустеля Наміб

4 квітня 2013 | Автор: Андрій

can i buy generic Lyrica Знайдено творців містичних кіл, якими прославилася пустеля НамібТворцями загадкових кіл в пустелі Наміб виявилися терміти. Ці малесенькі жителі і є творцями таємничих кіл, якими прославилася пустеля Наміб. Вчені вже давно намагалися розгадати загадку цих незвичайних малюнків. І не так вже давно зуміли розгадати їх таємницю.

watch У ході дослідження цих химерних узорів, відомий біолог Норберт Юрген зазначив, що у всіх місцях появи цих кіл живуть терміти. У період з 2006 року по 2012 роки біолог вимірював вологість ґрунту в таких місцях. І після виявилось, що навіть в самий посушливий час року, в ґрунті на метровій глибині міститься близько 5-ти сантиметрів води. А оскільки, тут немає трави, то вода і не випаровується і накопичується у піщаному і пористому ґрунті. Цієї кількості води цілком достатньо для існування в цих місцях термітів навіть у жарку і суху погоду.

Після довгого вивчення різних організмів, які мешкають в даних колах, з’ясував, що саме терміти одні з тих, яких найбільш частіше зустрічається у всіх таємничих колах. Ще в ґрунті з колами вчений знайшов кормові рослини, цементовий пісок і цілі підземні тунелі. А це перші ознаки життєдіяльності піщаних термітів.

Юрген вважає, що це чудовий приклад еко-будівництва. Ці маленькі комахи постачали коріння трави водою, а це і допомогло утворитися в ґрунті химерним колам. Найімовірніше, піщані терміти жують коріння рослин через що вони і ростуть по колу. Але поки вчений ще не може пояснити, чому терміти вирощують такі трав’яні візерунки. Однак представник з Університету ПАР, що в Преторії підтверджуючи результати дослідження Юргена, говорить, що це не прояснює загальну картину вимирання рослин на території появи кіл.

http://oceanadesigns.net/index.php Додати коментар: