Знайден близнюк Землі

28 вересня 2012 | Автор: Андрій

here go site Новим номінантом на місце другої Землі є планета Глізе 163с. Нова суперземля увійшла в список позасонячних планет, здатних дати народження життя і має на поверхні рідку воду. Екзопланета розташована на внутрішньому краї червоного карлика Глізе 163.

Планету виявили під час роботи зі спектрографом HARPS в Обсерваторії Ла-Силья (Чилі). Її маса перевищує земну 6,9 разів. Обертання екзопланети навколо свого світила становить 26 днів.

Знайдена система планет знаходиться від Землі на відстані 49 світлових років, у бік сузір’я Золота Риба.

«Глізе 163c по структурним складовим схожа з Землею і вельми придатна для життя», – зазначає Ксав’єр Бонфіс, професор Університету Жозефа Фур’є (Гренобль). Також вчений додав, що розмір цієї позасонячної планети коливається в межах 1,8 і 2,4 від радіуса Землі, все залежить від її рельєфних даних, води або скелястих порід.

Глізе 163с обігрівається батьківською зіркою могутніше, ніж Сонце. За даними вчених середня температура на екзопланеті варіює в межах 60 ° С. Основна частина нашого тваринного і рослинного світу не пристосована до такої високої температури, але існують мікроорганізми-екстремофіли здатні перенести такий жар.

Заселені чи ці планети поки невідомо. Причиною тому стали приливні ефекти таких планет, які провокують додаткове нагрівання своєї планети. Ця особливість може призвести до приливних захопленню, а точніше, коли під впливом приливного ефекту планета повернена до свого світила лише однією стороною. Інша причина, це те, що червоні карлики більш активні в порівнянні з Сонцем, що провокує більш швидке руйнування атмосферного шару планети зоряним вітром.

Глізе 163с це п’ята зі складеного астрономами списку планет володіє придатними для життя умовами. Даний список був складений вченими з Лабораторії населеності планет, що знаходиться в Пуерто-Ріко. По сусідству з вище названою планетою знаходяться Глізе 581d, Глізе 581g, і Глізе 667d. Ці позасонячні планети обертаються навколо зірок класу М, також названих ще й червоними карликами, Кеплер 22b схожий з нашим світилом з класу G, і HD 85512 яка кружляє навколо зірки з класу К.

Усі ці небесні тіла перевищують розмір Землі. Сьогодні астрономи зайняті створенням нової апаратури, за допомогою якої вони зможуть відкривати об’єкти схожі за розмірами із Землею.

Джерело: globalscience.ru

enter site Додати коментар: