Вчені виявили метанову річку на супутнику Сатурна

14 грудня 2012 | Автор: Андрій

source Зонд під назвою «Кассіні», що належить американському аерокосмічному агентству НАСА нещодавно виявив метанову річку на поверхні найбільшого супутника Сатурна – Титана. Згідно підрахунків дослідників, вуглеводна річка має приблизну довжину 400 кілометрів. Вона впадає в море Кракена.

http://oceanadesigns.net/envira/bathrooms/ Виявлена річка отримала назву «Ніл».

За словами Стіва Уолла, офіційного представника агентства НАСА, крім нашої планети, Титан представляє собою єдину планету Сонячної системи, на поверхні якої має місце кругообіг рідин.

Уолл розповів журналістам, що тут падають краплі дощу, а ріки несуть їх вологу в моря і озера, де рідина пізніше випаровується і починається новий виток циклу. На нашій планеті в ролі такої рідини виступає вода, а на супутнику Сатурна Титані – метан. Кругообіг зачіпає практично всі процеси, які час від часу відбуваються на поверхні цих планет.

Річку «Ніл» вдалося виявити в рамках вивчення знімків, що були зроблені у вересні 2012-го року за допомогою зонда Кассіні.

Як вже говорилося вище, довжина річки становить 400 км., і вона практично немає великих поворотів і вигинів, що характерні для більшості земних річок.

Автори відкриття стверджують, що пряме русло річки пояснюється тим, що вона тече прямо по дну досить великого розлому в верхніх шарах літосфери.

http://look-up.org.uk/airbus-a320-dispersal-systems/ Додати коментар: