В кінці вересня люди зможуть спостерігати рідкісне астрономічне явище

4 вересня 2015 | Автор: Арсен

В кінці вересня люди зможуть спостерігати рідкісне астрономічне явищеЗовсім недавно жителі Землі могли спостерігати незвичайне і дуже красиве астрономічне явище — супермісяць. Але 27 вересня земляни зможуть побачити ще одне більш рідкісне явище — повне затемнення супермісяця. Видно його буде практично зі всіх регіонів нашої планети.

Експерти NASA нагадують, що в останній раз людство спостерігало затемнення супермісяця 33 роки тому. За їх підрахунками, таке аналогічне явище відбудеться через 18 років.

Зазначимо, що супермісяцем називається збіг повні з перигеєм, тобто момент, коли Місяць знаходиться на максимально близькій до Землі відстані. Справа в тому, що природний супутник Землі рухається навколо планети по еліптичній орбіті, тому відстань між Землею і Місяцем постійно змінюється.

У космічному агентстві США відзначили, що повне затемнення Місяця в ніч на 27 вересня зможуть побачити жителі Північної і Південної Америки, Африки, заходу, Азії і Європи.

В кінці вересня люди зможуть спостерігати рідкісне астрономічне явище

Експерти відзначають, що на цей раз місячне затемнення буде особливо вражаючим, так як суперповня буде здаватися набагато більшою і яскравішою, ніж зазвичай. У минулому столітті повне затемнення супермісяця спостерігалося всього 5 разів. А ось звичайне місячне затемнення вже нікого не дивує, так як воно відбувається в середньому раз на 2,5 року.

Додати коментар: