Цікаві факти про Сонце.

13 березня 2010 | Автор: Андрій

http://oceanadesigns.net/images/granite/white-lace/white-lace.jpg Цікаві факти про Сонце.1. tinidazole over the counter uk Сонце – це величезна куля з плазми (тобто іонізованого газу), що складається в основному з водню – 73,46 % маси і гелію – 24,85 % маси. Таким чином, на решту всіх елементів, що входять до складу Сонця, припадає менше 2 %. Такими елементами є: кисень (0,77 % сонячної маси); вуглець (0,29 %); залізо (0,16 %); неон (0,12 %); азот (0,09 %); кремній (0,07 %); магній (0,05 %); сірка (0,04 %).

provigil drug buy online 2. Сонце знаходиться на відстані більше 172 000 000 км., від планети Земля.

3. Температура поверхні Сонця може досягати рівня 6 000˚ С (при такій температурі будь-який метал або камінь перетворюється на газ, тому Сонце є газовою кулею).

4. Радіус Сонця складає 696 тисяч кілометрів, а середній радіус Землі – 6371 кілометр. Звідси випливає висновок, що Сонце більше від Землі по лінійних розмірах приблизно в 109 разів, а за об’ємом – в 1,3 мільйона разів.

5. Маса Сонця приблизно рівна 2 трильйонам квадрильйонів (двійка з 27 нулями) тонн, а маса Землі приблизно складає лише 6 секстильйонів (шестірка з 21 нулем) тонн. Отже, за масою Сонце більше від Землі в 333 тисячі разів.

6. Гравітаційне прискорення на поверхні Сонця дорівнює 274 метра в секунду за секунду і в 28 разів перевищує гравітаційне прискорення на поверхні Землі, яке, як відомо, дорівнює 9,81 метра в секунду за секунду. Тому будь-який предмет на поверхні Сонця буде важити в 28 разів більше, ніж він важить на поверхні Землі (якщо, звичайно, не згорить).

7. На Землю потрапляє менше половини мільярдної частини сонячного випромінювання, але саме ця енергія Сонця забезпечує сприятливі умови життя на нашій планеті.

8. Як відомо, земна куля має розжарене ядро, проте тепло, яке кожен квадратний метр поверхні Землі отримує з її надр, в 25 000 разів менше тепла, що отримується від Сонця.

9. Згідно висновкам науки, Сонце наймовірніше світить завдяки тому, що на ньому постійно проходять процеси перетворення матерії в енергію. За словами вчених, 1-го відсотка маси Сонця вистачає для того, щоб воно могло тішити нас своїм яскравим промінням і залишатися гарячим на протязі 150 мільярдів років.

Коментарі (12) на "Цікаві факти про Сонце."

 1. T-rex коментує:

  Дякую, дуже цікаво…

 2. admin коментує:

  Прошу :)

 3. nata коментує:

  Середня густина сонячної речовини ρ ≈ 1400 кг/м³. Це значення близьке до густини води та в тисячу раз більше густини повітря біля поверхні Землі. Однак у зовнішніх шарах Сонця густина в мільйони разів менша, а в центрі — у 100 раз більша за середню.

  Обчислення, які враховують зростання густини й температури до центра, показують, що в центрі Сонця густина становить близько 1,5×105 кг/м³, тиск — близько 2×1018 Па, а температура — близько 15 000 000 К.

  адмін дивись це теж цікаво(

 4. nata коментує:

  Середня густина Сонця складає всього 1,4 г/см³, тобто дорівнює густині води Мертвого моря.

 5. admin коментує:

  Дуже дякую за доповнення :-)

 6. nata коментує:

  хех)
  звертайтесь ще)

 7. admin коментує:

  добре, буду мати на увазі!!!

 8. Tortuga коментує:

  Інформація цікава , але от цікавий сам принцип перетворення матерії в енргію. Ця реакція неможлива без горіння. А горіння на прикладі сонця якщо я непомиляюсь зумовлене присутністю H2 . наскільки я знаю на сонці відбувається циклічний процес перетворення. Вчені дедалі більше розповідають про збільшення активності згоряння водню на сонці. Чим це може бути зумовлене?

 9. Юра коментує:

  Дуже цікава інформая і дуже цікавий сайт !!! Велике вас Дякую за знання

 10. Соня коментує:

  Спасибо вам за интересную информацию

 11. jill коментує:

  Сонце знаходиться на відстані (середні) 149,6 млн км від Землі (у вас помилка)
  (якщо бути точним, то у перигеліїї 147 млн км, а у афелії 152 млн км)

 12. Василь коментує:

  За словами вчених, 1-го відсотка маси Сонця вистачає для того, щоб воно могло тішити нас своїм яскравим промінням і залишатися гарячим на протязі 150 мільярдів років.???Щось за багато років.за даним науковців сонце існує не більше 6 млрд років

Додати коментар: