Роль жирафів у освоєнні Всесвіту

30 травня 2013 | Автор: Катерина | Теги: , ,

buy Tastyliaonline no prescription Роль жирафів у освоєнні Всесвіту

go here Як відомо, першими нашу планету покинули тварини, а не люди. Польотам Валентина Бондаренко та Юрія Гагаріна передували польоти комах, мишей, мавп, собак та інших тварин. Але чим для космонавтів могли стати корисними жирафи?

Відчуття невагомості є одним із найзахоплюючих відчуттів для сучасної людини. Але у той же час воно зумовлює деякі проблеми у астронавтів, що проводять досить тривалий час поза гравітаційним полем Землі. У звичайних умовах кров спочатку надходить до ніг людини, а потім перекачується серцем до голови. В умовах невагомості циркуляція крові відбувається важче: більша частина крові не надходить до ніг, перекачуючись до голови, що спричиняє атрофію м’язів ніг. При поверненні на Землю це спричиняє дуже болісні відчуття, оскільки швидкість циркуляції крові значно збільшується.

Ця проблема довго хвилювала науковців, аж поки у 1980 році фізіолог Алан Харгенс у  співробітництві із колегами з НАСА не помітив одну цікаву особливість у розвитку  організму жирафи: незабаром після народження дитинчати його кровоносні судини  починають швидко потовщуватись, що дозволяє їм ставати на ноги вже протягом  години після народження. Це відкриття дозволило вченим розробити прилад, відомий  як «пристрій, що забезпечує від’ємний тиск на нижню частину тіла». Цей винахід  дозволяє імітувати у космосі умови, близькі до земних, а також запобігти  деяким побічним ефектам знахождення у невагомості.

Цікаво, що не тільки цей факт привернув увагу НАСА до жирафів. Шкіра цієї тварини надзвичайно міцна, тож її будова стала предметом інтенсивного вивчення з боку вчених, які на основі отриманих фактів вже почали розробку нових космічних скафандрів.

click Додати коментар: