Робот-стрибунець буде досліджувати комети і астероїди

9 вересня 2015 | Автор: Арсен

http://rnrorganisation.co.uk/resources/fighting-back-exhibition Робот-стрибунецьКомети і астероїди є найбільш цікавими об’єктами з точки зору наук, що вивчають будову, історію і процеси, що відбуваються в нашій Сонячній системі. Всі ці об’єкти складаються з споконвічного матеріалу, матеріалу, з якого у далекому минулому сформувалися всі об’єкти системи та всередині якого можуть міститися органічні хімічні сполуки, які дали початок всім формам життя на Землі. Але реалізація автоматичної місії з вивчення комет і астероїдів пов’язана з багатьма труднощами, що досить наочно продемонструвала місія Європейського космічного агентства Rosetta, спусковий модуль якої під назвою Philae здійснив вкрай невдалу посадку на поверхню ядра комети 67P/Чурюмова-Герасименко.

source url Основною проблемою, яка викликала таке невдале приземлення, є дуже слабка порівняно із земним полем гравітація комети 67P. В таких умовах навіть дуже слабкий поштовх може підкинути робота далеко від об’єкта досліджень. Через це колісні роботи типу марсоходів будуть абсолютно марні на поверхні малих космічних тіл, найменший поворот коліс або нерівність поверхні дадуть їм момент інерції, достатній для того, щоб перекинутися.

Для вирішення проблем пересування в умовах мікрогравітації вчені та інженери з Лабораторії НАСА з вивчення реактивного руху, Стенфордського університету і Массачусетського технологічного інституту працюють над створенням робота нового типу, який буде себе почувати при мікрогравітації як “риба у воді”.

«Hedgehog – це абсолютно новий тип робота, який може підстрибувати і падати на поверхню замість того, щоб переміщатися на колесах або гусеницях» – розповідає Ісса Неснас, глава групи JPL, – «Він має форму куба і здатний працювати незалежно від того, на яку з сторін він приземлиться».

Робот-стрибунець

В даний час на світі існують два дослідних зразка роботів Hedgehog, які трохи відрізняються по конструкції. Один з роботів являє собою куб, а другий – такий же куб, вкритий шипами, які діють як свого роду “ноги”, дозволяючи роботу діяти в умовах поверхні астероїдів і комет.

see Додати коментар: