Прорив у вивченні екзопланет забезпечить новий телескоп Twinkle

10 вересня 2015 | Автор: Арсен

http://oceanadesigns.net/test/wp-admin/ ЕкзопланетаЗараз за допомогою космічного телескопа Kepler і наземних методів спостережень відкрито понад 2000 екзопланет. Крім самого факту їх існування, оцінок розмірів і параметрів орбіт, про ці планети, що знаходяться за межами Сонячної системи, поки мало що відомо.

enter Який склад їх атмосфери, якщо на них вода і чи можливе життя у звичних нам біологічних формах? На ці питання зможуть відповісти космічні телескопи наступного покоління, в першу чергу, телескоп ім. Уебба з дзеркалом діаметром 6,5 метрів, який буде запущений в космос в 2018 році. Разом з тим, європейські астрономи стверджують, що вивчити фізичні умови, що існують на деяких экзопланетах, можливо з допомогою телескопів набагато менших розмірів і значно дешевше.

Протягом найближчих 3-4 років група фахівців, що розробляють проект космічного телескопа Twinkle, має намір провести його запуск на низьку навколоземну орбіту за умови, якщо буде знайдено фінансування проекту в розмірі 79 мільйонів доларів. Телескоп з дзеркалом 50 см (дуже скромно навіть за земними мірками) зможе вивчити порядку сотень екзопланет, які знаходяться від Землі на відстані максимум кілька сотень світлових років.

Чому ж настільки скромний інструмент зможе виконати роботу з вивчення фізичних характеристик екзопланет не гірше великих космічних телескопів?

Вся справа в методах обробки прийнятих сигналів. Ініціатори проекту зазначають, що, оскільки досліджувані планети будуть знаходитися відносно близько від Землі, їх інфрачервоні спектри будуть досить сильні, щоб знайти в них молекули певних речовин (у тому числі пов’язаних з органічним життям), хмар і різних кліматичних явищ. Відсутність атмосферних спотворень плюс сучасне обладнання для прийому і обробки сигналів дозволять вивчити екзопланети приблизно так само, як у XVII-XIX століттях в земних обсерваторіях з допомогою порівняно скромних за сьогоднішніми мірками астрономічних інструментів. Однією з перших цілей космічного телескопа Twinkle може бути планета 55 Cancri e.

Однак, вона знаходиться дуже близько від своєї зірки і температура на її поверхні досягає 2300о С. Сама планета невелика за розмірами, але астрономам вже відомо, що вона багата вуглецем, елементом, який є основою органічного життя.

Телескоп

Найважливішим у проекті космічного телескопа Twinkle є низькі витрати на його реалізацію. Він набагато дешевший, ніж проект EChO, який був представлений Європейському космічному агентству в 2011 році і який вимагав 570 мільйонів доларів. Телескоп проекту EChO передбачалося відправити в точку Лагранжа L2 на відстані 1.5 млн. км від Землі, що значно здорожувало проект. Телескоп ж Twinkle буде перебувати на низькій навколоземній орбіті, давно освоєній космічною технікою.

buy generic Pregabalin online Додати коментар: