Повнорозмірний макет дзеркала найбільшого в світі телескопа зроблено в День Відкритих Дверей ESO

19 жовтня 2011 | Автор: Андрій

buy provigil online europe http://enuan.com/types/logistica-e-trasporti/ У суботу 15 жовтня, Європейська Південна Обсерваторія (ESO) відкрила для громадськості двері своєї штаб-квартири в Гархінзі (Баварія, Німеччина). Протягом усього дня, тисячі відвідувачів отримали шанс побудувати в масштабі 1:1 макет дзеркала Європейського Надзвичайно Великого Телескопа (E-ELT) – найбільшого запланованого в світі, а також ознайомитись із багатьма іншими аспектами роботи ESO.

Близько 3100 відвідувачів прийшли в штаб-квартиру ESO в суботу, щоб більше дізнатися про світового класу обсерваторії ESO та найпередовіші наукові досягнення. Перед учасниками ESO Open House Day 2011 було широке коло заходів на вибір. Родзинкою дня стало будівництво макету дзеркала Європейського Надзвичайно Великого Телескопа (E-ELT), що дало учасникам унікальний шанс випробувати справжній масштаб “найбільшого в світі ока до неба”. Захоплені відвідувачі шикувалися в черги, щоб викласти 798 шестикутників картону, кожен із яких розміром близько 1.4 метра. Використовуючи кілочки та контур дзеркала на землі, відвідувачі розміщували шестикутники, тим самим повільно створюючи гігантське “дзеркало”. Під час цього, із даху будівлі ESO було зняте уповільнене відео. Коли все було закінчено, повнорозмірний макет 39.3 метрів у поперечнику зайняв площу близько 1000 квадратних метрів поряд зі штаб-квартирою Європейської Південної Обсерваторії.

В залі ESO точилися розмови про поточні гарячі теми в астрономії. Крім того, з глядацького залу був встановлений відео-зв’язок із обсерваторією Паранал в Чилі, що дало присутнім можливість живого спілкування із астрономи ESO, котрі там працюють. Діти та їхні бітьки насолоджувалися своїми фото, зробленими в інфрачервоному діапазоні та дивилися на Сонце через телескоп. Серед інших веселих заходів, відвідувачі могли написати листівки із краю Всесвіту до своїх друзів та сімей, щоб надіслати їх через ESO, подорожували між зірками в планетарії Skyskan та і з програмою Stellarium

Три виставки були присвячені обсерваторіям ESO – це Дуже Великий Телескоп (VLT), Великий Міліметрового-субміліметровий Масив Атакама (ALMA) та Європейський Надзвичайно Великий Телескоп (E-ELT). Відвідувачі побачили прототипи компонентів E-ELT в тому числі гігантське адаптивне дзеркало та мали змогу управляти реальним сегментом дзеркала E-ELT. Вони також приймали участь у віртуальній екскурсії по E-ELT та керували віртуальним транспортером гігантських антен ALMA.

Для забезпечення гостей закусками, Благодійна Група ESO при допомозі співробітників приготувала стіл міжнародної кухні. Кошти, зібрані від продажу різних страв, будуть передані на допомогу дітям у Чилі.

Даний захід був частиною Дня Відкритих Дверей 2011, організований багатьма інститутами університетського містечка Гархінгу.

Джерело: www.eso.org

click Додати коментар: