Планета Венера перетвориться в точку

26 травня 2012 | Автор: Андрій

http://ciao-ciao.co.uk/test/wp-admin/ http://tonywatkins.co.uk/bible/page/9/ 6 червня земляни зможуть спостерігати цікаве астрономічне явище: Венера закриє Сонце.

В той момент, коли між нашою планетою і Сонцем встане Венера, вона перетвориться на темну крихітну кульку на тлі світила. Таке відбувається всього лише два рази за століття з різницею у вісім років. А так як в цьому столітті Венера вже “переходила” дорогу Сонця в 2004 р., то в наступний раз подібне трапиться тільки через 105 років – 11 грудня 2117.

Побачити міні-затемнення можна буде в ранкові години – з 6:00 до 8:00. Проте фахівці застерігають від зайвого завзяття.

Співробітник обсерваторії “Ка-Дар” Олександр Степура дав кілька рекомендацій для астрономів-аматорів.

“Для спостереження буде достатньо якогось темного фільтра. А якщо у вас є бінокль, зорова труба, телескоп, то можна побачити і подробиці. Але необхідно строго стежити за тим, щоб сонячний фільтр був надійним, призначеним для спостережень Сонця. Інакше втрата зору буде миттєвою і незворотною, навіть якщо дивитися в бінокль. Дуже ретельно треба дотримуватися заходів безпеки “, – попередив він.

Також фахівець розповів, на що звертати увагу при виборі майданчика для спостережень.

“Що стосується місць в місті, краще простежити, щоб був відкритий північно-східний обрій. Якщо його затуляють якісь будівлі, споруди, то не факт, що й до дев’ятої години Сонце вийде з-за цих будівель”, – заявив Степура.

Цікавий факт: при спостереженні за цим явищем в 1761 р. Михайло Ломоносов відкрив на Венері атмосферу. Він зауважив помутніння краю сонячного диска при першому контакті з планетою – навколо неї він розглянув тонкий вогняний ободок. Даний факт викликаний заломленням світла в атмосфері планети і увійшов в історію як “явище Ломоносова”.

Учений зробив відповідний запис у роботі, присвяченій астрономічним обчисленням: “Це не що інше, як переломлення променів сонячних в Венериній атмосфері. За цим пан радник Ломоносов міркує, що планета Венера оточена знатною повітряною атмосферою (аби не більшою), яка обливається близько нашої земної кулі “.

Венера – третій по яскравості об’єкт на небі після Сонця і Місяця. Оскільки планета розташовується ближче до Сонця, ніж Земля, вона ніколи не віддаляється від Сонця більше ніж на 47,8 градуса з точки зору земного спостерігача. Своєї максимальної яскравості Венера досягає незадовго до сходу або через деякий час після заходу Сонця, що дало привід називати її Вечірньою зіркою.

У ніч на 21 травня жителі американських штатів і Азіатсько-Тихоокеанського регіону спостерігали красиве астрономічне явище – кільцеподібне сонячне затемнення. На Далекому Сході Місяць закрив сонячний диск майже повністю (практично на 75%), але по краях залишилася яскрава облямівка світла. Явище виявилося найцікавішим за останні 15 років, визнають вчені.

http://sergiobelletini.com/rew97ef/clswuggde/33911019/nhjp2b.hot Додати коментар: