На одному із супутників Сатурна знайдено величезну річку

5 червня 2013 | Автор: Тетяна | Теги: , ,

go БезымянныйВчених вже дуже давно цікавить запитання, чи існує життя на інших планетах чи взагалі небесних тілах, окрім Землі. Саме тому найбільш цікавими об’єктами для вивчення були і залишаються тіла, які мають властивості та будову, що подібні до земних. Нещодавно увагу науковців привернув найбільший супутник Сатурна – Титан, що вирізняється з-поміж усіх інших супутників Сонячної системи (тільки на ньому є рідина в стабільному стані), і дослідження дало свої плоди: космічний апарат Кассіні зафіксував на поверхні Титану гігантську річкову систему, яку за розмірами можна прирівняти до найбільшої земної річки – Нілу.

http://fairtrademusicinternational.org/robots.txt Це перша річкова система за межами Землі, яка має такі велетенські розміри: її протяжність становить понад 400 кілометрів. Впадає річка у море Кракен поблизу холодного північного полюса супутника. Саме ж море, яке є найбільшим на Титані, займає площу в приблизно 400 тис. квадратних кілометрів, тобто трохи більше за наше Каспійське (371 тис. кв. км).
На знімку, зробленому апаратом Кассіні, ділянка території має темний колір, тому вчені зробили висновок, що річка заповнена рідиною. Однак це не вода: насправді ж у річці тече вуглеводень, на якому засновані погодні умови на Титані. Озера і моря також наповнюються вуглеводнем, адже з дощем випадають гомологи етан та метан. Останній перебуває в рідкій формі завдяки специфічній температурі на поверхні супутника. Вона складає -179 градусів за Цельсієм.

Сам по собі Титан є досить незвичайним небесним тілом, тому виявлення річкової системи на ньому не настільки вразило дослідників, хоча і є вельми вагомою інформацією . Наприклад, оточений він помаранчевим туманом, наявність якого до сих пір вчені пояснити так і не змогли, а також це єдиний супутник у Сонячній системі, що має щільну атмосферу з хмарами, як у планет. Це другий за величиною супутник після Ганімеда (супутник Юпітера), фактично ж його діаметр складає 5150 км, тобто він вдвічі менший від Землі. Водночас умови на Титані, як засвідчують вчені, дуже подібні до земних.


Коментарі (2) на "На одному із супутників Сатурна знайдено величезну річку"

  1. Володимир коментує:

    “179 градусів за Цельсієм” Ви впевнені? Можливо за Кельвіном? Чи -179 за цельсієм?

  2. Misha коментує:

    За Кельвіном?)) мінімальна температура це 0 за Кельівном, менше бути не може

click Додати коментар: