На Марсі виявлено більше води, ніж на Землі

13 червня 2013 | Автор: Тетяна | Теги: , ,

http://shellystearooms.com/contact-us/ На Марсі виявлено більше води, ніж на ЗемліМарс завжди вважався єдиною планетою Сонячної системи, окрім Землі, яка може бути придатна для життя. Нещодавні дослідженнями NASA навіть було доведено, що життя на цій планеті точно існувало в давнину; взявши на пробу тверду породу Марсу, вчені виявили, що в стародавньому озері, яке з часом висохло, жили і розмножувались мікроорганізми.  П’ятьма вченими, які займаються марсіанською програмою, було зроблено нове сенсаційне оголошення: на Марсі води не просто багато, а навіть більше, аніж на Землі.

enter
Це вдалося довести за рахунок того, що дослідники виявили на Марсі водно-льодові хмари, через які температура повітря на планеті коливається кожні 12 годин, як повідомляє прес-служба NASA. З’ясувалося, що марсіанська атмосфера наповнена цими хмарами впродовж більшої частини року. Водно-льодові хмари є відносно прозорими, подібно до перистих хмар на Землі, і поглинають інфрачервоне світло, яке вдень випромінюється поверхнею планети. В екваторіальній області вони знаходяться на відстані приблизно 6-19 миль (10-30 кілометрів) від кори Марса.

За словами одного із учасників проекту Арміна Кляйнбойля, раніше вважалося, що Марс – це сухий і холодний світ, у якому мало води, проте нещодавне відкриття докорінно змінило уявлення науковців про марсіанську атмосферу. На загальний подив, у ній більше водяних парів, ніж у верхніш шарах атмосфери Землі. Також до оприлюдення результатів цього дослідження побутувала думка, що водно-льодові хмари можуть формуватися тільки в умовах холодних температур, але зворотний вплив цих же хмар на структуру темпаратури на Марсі ніколи раніше не вивчався. Тепер наукова п’ятірка переконана, що для повного вивчення структури марсіанської атмосфери необхідно детальніше розібратися з будовою, функціями і умовами формування хмар.

Відкриття як водно-льодових хмар, так і півдобового коливання температури на Марсі стало справжньою сенсацією, оскільки до нього науковці були впевнені, що температура зміюється впродовж доби і кількість води на планеті практично незначна, та це питання, безсумнівно, потребує подальших досліджень.

see url Додати коментар: