К’юріосіті видобув першу пробу породи ґрунту Марса

11 лютого 2013 | Автор: Андрій

http://intouch-business.com.gridhosted.co.uk/ Марсохід під назвою «К’юріосіті» видобув першу пробу твердої поверхні ґрунту Червоної планети. Необхідно підкреслити, що це перше буріння марсіанської поверхні в історії дослідження планети і всього космосу.

http://oceanadesigns.net/envira/arctic-green/ Офіційні представники агентства НАСА повідомили, що К’юріосіті зміг успішно пробурити невеликий отвір – глибиною 6,4 сантиметра і шириною 1,6 сантиметра в районі кратера Гейла. Це вдалося здійснити за допомогою спеціального бура, який встановлено на руці-маніпуляторі.

go to site В процесі вивчення отриманих зразків фахівці спробують визначити наявність чи відсутність слідів життя бактерій. Протягом найближчих кількох днів обробкою марсіанського ґрунту будуть займатися диспетчери з Землі.

Вчені схиляються до думки, що дуже важливо здійснити роботу з повного очищення взятої проби від земних частинок, які, навіть незважаючи на ретельне очищення марсохода, могли все ж таки залишитися на К’юріосіті перед запуском.

Нагадаємо, на поверхні Червоної планети К’юріосіті працює з серпня місяця минулого року. Протягом цього часу апарат вже провів детальний аналіз ґрунту планети, виявивши в ньому хлор і кисень, а також пересохлий струмок.

Коментування заборонено!