Космічні «вуха»: астрономи сфотографували бульбашки з чорної діри

30 жовтня 2012 | Автор: Андрій

http://oceanadesigns.net/sitemap-pt-page-2016-01.xml get link Європейські астрономи за допомогою радіотелескопу LOFAR сфотографували бульбашки з розпеченого газу – «вуха» надмасивної чорної діри, розташованої в центрі галактики М87 в сузір’ї Діви.

Як відзначають вчені, ці фотографії важливі для розуміння того, як «функціонує» чорна діра.

За словами дослідників, галактика «годує» чорну діру матерією, а чорна діра, в свою чергу, віддає частину поглиненої енергії назад в галактику.

Франческо де Гасперіні з Інституту астрофізики Товариства Макса Планка в Гархинге і його колеги спостерігали за гігантською еліптичною галактикою М87 в радіодіапазоні, перевіряючи роботу радіотелескопа LOFAR і пов’язаних з ним пристроїв.

У центрі галактики сузір’я Діви знаходиться чорна діра-важковаговик, маса якої перевищує сонячну в шість мільйонів разів.

Автори статті спробували отримати знімки особливих областей над диском галактики – так званих «вух» – де скупчується матерія, викинута джетами чорної діри.

Астрономи використовували набір отриманих знімків для обчислення віку «вух» і швидкості, з якою матерія з цих хмар газу «падає» на диск рідній для них галактики. Виявилося, що бульбашки газу дуже молоді за космічними мірками – їхній вік не перевищує 40 мільйонів років.

Це означає, що газ в них оновлюється практично безперервно, у вигляді кругообігу матерії між галактикою та чорною дірою.

Джерело: techno.bigmir.net/discovery

http://allweatherfencing.com/utility/convert/ Додати коментар: