Дослідники виявили найменшу відому екзопланету

23 лютого 2013 | Автор: Андрій

Дослідники виявили найменшу відому екзопланету

buy Lyrica in mexico Відкрита планета розміром з Місяць стала рекордно маленькою відомою науці екзопланетою. Kepler-37b – перша виявлена екзопланета розмірами менше Меркурія. Вона обертається навколо своєї зірки за 13 земних діб, а температура на її поверхні становить 427 градусів.

Астрономи виявили цю планету і ще пару більших планет (Kepler-37c і Kepler-37d). Зірка, навколо якої вони обертаються, знаходиться в 215 світлових роках від Землі. За словами вчених, виявити космічні тіла було не так просто: хоча практично нічого не заважає побачити затемнення, яке відбувається під час проходження, яскравість зірки дуже маленька.

Швидше за все, відкриті планети незаселені. Всі вони знаходяться дуже близько до своєї зірки – ця відстань набагато менша астрономічної одиниці. Так, Kepler-37b розташована в 0,1 астрономічної одиниці, і швидше за все вона не має ні атмосфери, ні води в рідкому стані. Kepler-37с трохи менша Землі і може мати атмосферу, але обертається навколо зірки на відстані 0,14 а.о., що значно менше населеної зони. Відстань від найбільшої виявленої планети – Kepler-37d – до зірки становить 0,2 а.о. Ця планета в 2 рази більша, ніж Земля.

Наступним етапом дослідження стане пошук інших маленьких екзопланет в цій планетарній системі.

http://crug-glas.co.uk/gallery/job_0033_8bit/feed Додати коментар: