Curiosity передав знімки сонячного затемнення на Марсі

20 вересня 2012 | Автор: Андрій

http://clinicacompte.com/es/ Ровер Curiosity, який на даний момент знаходиться на Червоній планеті, зміг відобразити найкращим чином неповне сонячне затемнення. На представлених марсоходом знімках можна побачити фрагмент сонячного диска, частково перекривається супутником Фобос.

Фотографія була зроблена 13 вересня, приблизно через п’ять тижнів після того, як марсохід сів у величезному кратері Гейл. Це, як і попередні зображення, було отримано завдяки камері ровера Mast Camera (Mastcam). Помітно, що марсіанське сонячне затемнення в значній мірі відрізняється від затемнення, яке ми звикли спостерігати із Землі.

Орбіта супутника Фобоса розташована ближче до Марса, ніж орбіта Місяця до Землі, вона знаходиться усередині межі Роша. З причини того, що розміри супутника самого найближчого до Марса невеликі (приблизно 22 на 27 км), а також через швидкий рух, з марсіанської поверхні сонячне затемнення спостерігати можна не більше 20 секунд. Крім того, пакеты полиэтиленовые не дають можливості створити повне затемнення. Затемнення на Червоній планеті – кільцеве.

Деймос – інший супутник Марса – володіє ще меншими розмірами, діаметр його становить близько 12 км. Перебуваючи набагато далі від Марса, стати причиною затемнення він не може. З Марса можна спостерігати наступне: невеликий об’єкт, що проходить по диску Сонця.

Більшість вчених вважають, що Фобос і Деймос є астероїдами або величезними осколками розколотого ще більш великого астероїда, захопленого планетою.

Фахівці очікують, що ровер надасть ще сотні подібних фотографій високої роздільної здатності, які в майбутньому дозволять змонтувати цілий фільм, про сонячне затемнення на Марсі. Протягом наступних кількох днів марсохід Curiosity зможе спостерігати за незвичними транзитами по диску Сонця супутників Марса.

click Додати коментар: