Яким космос є насправді або руйнування найпоширеніших стереотипів

9 травня 2013 | Автор: Тетяна | Теги: , ,

Яким космос є насправді або руйнування найпоширеніших стереотипів

«Завдяки» фантастичним фільмам у більшої частини населення часто складаються хибні уявлення про космічні явища та тіла. Суспільство починає мислити так, як мислив сценарист, сприймаючи компютерні спецефекти як дійсність. Саме тому виникають так звані «кіноляпи» і  буває необхідним розібратися, де ж попрацювала уява автора.

Ось ТОП-6 таких випадків:
http://oceanadesigns.net/images/granite/brown-pearl/brown-pearl.jpg 6. Астероїдні поля смертельно небезпечні
У одній з частин «Зоряних війн» імперським винищувачам доводилося долати перешкоди у вигляді сили-силенної каменів, і пробратися крізь такі астероїдні поля їм було надзвичайно важко.  Величезні кам’яні глиби щосекунди ладні були знищити корабель, перетворивши його на купку попелу. Насправді ж на 650 000 квадратних кілометрів припадає приблизно по одному астероїду, що робить шанси супутника чи іншого розвідувального апарату натрапити на астероїд практично нульовими.

http://mmma.org.uk/author/ammmun4389/page/3/?doing_wp_cron=1478547780.1985750198364257812500 5.Чорні діри: засмоктуємо усе, що бачимо
У фільмах на кшталт «Стартреку» або ж «Доктора Хто» чорні дири зображуються як гігантських розмірів воронки, що засмоктують вглиб себе все, що хоч трохи наближається до них; люди, космічні кораблі, різноманітні предмети –  усе це нещадно поглинається чорними дірами, які ніби виступають у ролі санітарів космосу. Та чи дійсно їх дія така потужна і нічому не підвладна? Звісно ж, це не так. Чорні діри також мають певну масу, і тому для них, як і для будь-яких небесних тіл, діють закони тяжіння; маса чорної діри і визначає межі притягання об’єктів до неї.

Rizatriptan 10 mg 4. Сонце жовте
І вина, що такий стереотип склався практично у кожної людини, лежить не лише на плечах сценаристів чи режисерів: дітей ще змалечку привчають до того, що Сонце – жовте.  Але за своєю природою воно таким бути не може: температура Сонця становить 6000 К, отож воно може бути лише білим. Земна атмосфера надає сонячним променям жовтуватого відтінку, що і стало причиною того, що типово небесне світило вважають саме жовтим.

3. Метеорити гарячі
Усі ми звикли бачити у фільмах вогняні метеоритні кулі, що на величезній швидкості падають на земну поверхню і спопеляють будинки, вулиці, міста. Однак метеорити міліарди років падають у космосі, де температура низька, і швидкість їхня при падінні дійсно настільки велика, що вони просто не встигають достатньо нагрітися перед ударом. Вогняні спалахи ж спостерігаються тоді, коли над метеором при його вході в атмосферу формується і нагрівається шар повітря; на температуру метеорита це не впливає.

2. У вакуумі люди вибухають
На прикладі легендарного «Згадати все» бачимо: без скафандра люди не витримують перебування у космічному просторі, за рахунок різниці тисків їх вмить розірве.  Захисною оболонкою насправді є ніщо інше, як наша шкіра: вона здатна нейтралізувати ефект миттєвої розгерметизації. Кровообіг, у свою чергу, не дає нашій крові закипіти, як це часто буває у фільмах.

1. Темний бік Місяця
Подейкують, що у природного супутника Землі існує темний бік – сторона, не освітлена Сонцем. Проте те, що Місяць дійсно повернений до Землі одним боком, аж ніяк не означає, що та сторона, яку ми не маємо змоги побачити, не отримує сонячного світла. Вона освітлюється точно так само, як і та, яку ми з вами звикли бачити. Так, на ній буває темно, але лише вночі або під час затемнень.

  

Додати коментар: